Facebook Google+ Twitter

Dzień europejski w stolicy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-09 15:03

Na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Jasnej w Warszawie, tuż obok siedziby Domu Europejskiego, dominują dziś unijne kolory - żółty i niebieski.

Setki balonów, żółtych tulipanów i niebieskie flagi z dwunastoma gwiazdami na niebieskim tle. Konkursy, koncerty, zabawy dla najmłodszych - tak o Dniu Europy przypomina warszawiakom Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego.
Dzieci układają z klocków flagi Polski i Unii, a przechodnie dostają żółte tulipany. Chętni mogą wziąć udział w konkursach sprawdzających wiedzę o Wspólnocie. Z daleka można dostrzec szczudlarzy w płaszczach o barwach Unii Europejskiej. W stolicy, w unijne i polskie flagi zostały też udekorowane autobusy i tramwaje.
Unia Europejska obchodzi Dzień Europy od 1985 roku, na pamiątkę ogłoszonego w 1950 roku Planu Schumana. Plan ten dotyczył koordynacji produkcji węgla i stali w RFN i Francji. Był on zalążkiem europejskiej integracji i przyczynił się do stworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.