Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6336 miejsce

Dzień Hakowicza - zatrzymaj czas, nie daj szans rakowi!

23 lutego w Centrum Handlowym M1 Czeladź odbył się Dzień Hakowicza organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Będzinie w ramach programu "Mam Haka Na Raka".

Sonda

Nowotwór to...

 / Fot. Mateusz ZubPięcioosobowa grupa składająca się z uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Będzinie: Klaudia Basak, Magdalena Derela, Damian Dworak, Paulina Brudnicka i Mateusz Zub, wraz z opiekunem szkolnym psychologiem Luizą Witkowską, uczestniczą w piątej edycji programu "Mam Haka Na Raka".

Grupa "hakowiczów" to uczniowie drugiej klasy biologiczno-chemicznej z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie. Bardzo zaangażowali się w działania związane z realizacją programu: zdobyli patronat honorowy Starostwa Powiatu Będzińskiego, Prezydenta Miasta Będzin, Burmistrza Miasta Czeladź oraz Fundacji Skuteczna Komunikacja. Starali się również o patronaty medialne - udało im się uzyskać patronat internetowej telewizji Kanał99 oraz TVP Katowice.

W porozumieniu z drukarnią "Grafprint" oraz zakładem poligraficznym "Rewera", wydrukowali ulotki o tematyce związanej z profilaktyką raka jelita grubego. Zwieńczeniem wszystkich działań był happening organizowany na terenie Centrum Handlowego M1 w Czeladzi. Podczas tej akcji uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego zbierali między innymi podpisy pod deklaracją "Zachęcę jedną osobę do wykonania badania profilaktycznego", rozdawali ulotki o tematyce związanej z profilaktyką oraz zorganizowali flash mob polegający na przemarszu przez pasaż handlowy M1 Czeladź oraz dwukrotnym zatrzymaniu się nieruchomo na dwie minuty, prezentując hasła zachęcające do wykonania badań profilaktycznych.

Całość przebiegła bez żadnych komplikacji. Teraz przyszedł czas na podsumowanie działań. Uczniowie wraz z opiekunem muszą napisać sprawozdanie ze wszystkich przeprowadzonych akcji.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.