Facebook Google+ Twitter

Dzień kłamstwa

Po wejściu na mównicę sejmową Nelly Rokita wygłosiła zaskakujące zdanie. Marszałek Sejmu spytał: "Do kogo pani to pytanie kieruje?" "- Panie marszałku, mam wrażenie, że w tym Sejmie najlepiej wszystkie pytania kierować do pana Boga" - odpowiedziała posłanka.

1 kwietnia rano w radiu TOK FM usłyszałam znajome mi, ale również ciekawe zdanie posłanki PiS Nelly Rokity: „Dlaczego niektórzy posłowie PiS nie kłamią, a niektórzy posłowie PO kłamią?”. To zdanie zostało zacytowane z okazji „dnia kłamstwa”, jak dzień 1 kwiecień nazwali spikerzy tego radia.

To zdanie było w przerywnikach tak często powtarzane, że zmusiło mnie do zastanowienia się nad znaczeniem słowa „niektórzy”. Zajrzałam na stronę: slowniki.gazeta.pl i przytaczam, co ów wyraz oznacza: „pewna liczba osób, rzeczy z większego zbioru; nie wszyscy, nie wszystkie”.

Z powyższego wynika, że posłowie PiS-u w większości kłamią, i jedynie pewna liczba osób jest prawdomówna. Natomiast w PO jest odwrotnie. Wobec powyższego, do której części posłów PiS-u zalicza Nelly Rokita samą siebie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję Andrzeju. Tak było tam więcej powiedziane http://blip.pl/s/21541492 , ale wybrałam to co było najważniejsze, aby zmieścić się w " zajawce".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityk nie powinien kłamać, ale też nie może mówić prawdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Małgorzato! 5* za bystrą obserwację.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.