Facebook Google+ Twitter

"Dzień Kobiet" ? A Komu on przeszkadza?

Jest to święto, które jest najmniej obciążone zbędną ideologią, martyrologią i pokutno-cierpietniczą polską tradycją. Przychodzi razem z wiosną, jasno świecącym słońcem wprowadzając pokój między obu płciami, przynajmniej rano.


W tym dniu kobiety emanują cała swoją kobiecością, cokolwiek przez to każda z nich rozumie, jednak ją podkreśla. Zwłaszcza to poetyckie "kobieta zmienną jest". Z jednej strony są oburzone, bo " Jeden dzień w roku? Tak powinno być codziennie, to jest normalne zachowanie wobec kobiety, tak się je powinno traktować. Jak cały rok tak mnie się nie traktuje, to w tym jednym dniu też nie potrzebuję" ...i zerka ukradkiem, czy wymusi tak jeszcze drugiego buziaka, cukierek, komplement, obietnicę pamiętaną tylko do jutra, może ktoś jeszcze z hołdami lub w obronie jej kobiecości podbiegnie? "Znowu goździk i rajtuzy? Pewnie zleżałe, najtańsze, które miały iść na śmietnik, a teraz sama muszę wyrzucić tandetę. Jak takie święto, to chociaż bombonierkę, albo bilet do teatru". Kobieta potrafi udowodnić, że umie myśleć perspektywicznie, zna bogactwo oferowane przez rynek oraz ma życzenie co do swojej wartości, która zawsze przewyższa wartość każdej innej kobiety, że o portfelu partnera nie wspomnę, ale taki jest skutek poświecenia wspaniałej kariery wraz z niespotykanymi zdolnościami, kreatywnością, urodą, gustem i gracją, dla tej najmizerniejszej istoty męskiej na całym świecie, którą od zguby ocaliła. Bo prawdziwa kobieta ma to poświęcenie w sobie i litość serca. Dlatego też, choć raz w roku kobieta stara się dać trochę ciepła i innym biednym mężczyznom, wnieść nieco blasku w ich życie, bo przecież wiadomo, co za przegląd Ksantyp na co dzień inni muszą ścierpieć.

Są jednak mężczyźni nie warci ludzkiego odruchu i zasługują na piekło, bo nawet życzeń nie złożą, dziwi się, że "taka pani dziś piękna", a przecież dzisiaj tak szybko z domu wyszła, byle co na siebie włożyła, a piękna jest zawsze. Tu refleksja - ile czasu będzie sprzątać te rozrzucane już od 3 dni ciuchy po całym domu, kiedy wyrówna nadszarpnięty budżet na zakup nowej sukienki, takiej, żeby innym babom oko zbielało, radość, że nowe kosmetyki zadziałały, a fryzjera w następnym roku trzeba zmienić, bo fryzury nikt nie zauważył. Inny wprawdzie kupił kwiatek, ale dlaczego ona dostała taki sam jaki dał pozostałym? "A udawał takiego miłego! Fałszywy drań! Taki przyjaciel! Oj, przyjdziesz coś załatwić jeszcze dzisiaj, już ja ci ostudzę ten słodki uśmiech fałszywy. Niech ci załatwi tamta, co ją tak za rączkę przytrzymywałeś."

W miarę upływu dnia, fryzury kobiet się rozsypują, makijaż rozmazuje (ach , te łzy wzruszenia?), sukienki gniotą, lista żalów i zasług zebranych z całego życia topnieje, a mężczyźni zaczynają poruszać się krokiem bardziej pląsającym i nawet miotłom składają gratulacje i wyrazu podziwu dla ich piękna i gracji.

Około południa obie płcie są oczyszczone ze zła świata tego, całkowicie pogodzone a wiosenna aura dopełnia radosny już dzień.

Kiedyś w tym dniu, zmierzchy były smutne. Nie było pana, który nie piłby za zdrowie pań. Ich powroty do domów, często obwieszczały sygnały pojawiających się chwilę później radiowozów.

Życzę wszystkim kobietom i mężczyznom, żeby nigdy dla nich dzień się tak nie kończył, bo przecież szkoda każdego dnia :)Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.