Facebook Google+ Twitter

Dzień Kobiet! Kat przyniesie kwiaty

Współautorzy: Barbara Podgórska

Jutro Dzień Kobiet. Panie dostaną kwiaty od panów. Jednak w wielu wypadkach nie będzie to wyraz hołdu składanego kobiecie przez mężczyznę. Będzie to wspaniałomyślny gest prawdziwego pana i władcy. Władcy absolutnego. I kata!

Rozmiary przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet i dzieci są zatrważające, a prawdziwa skala zjawiska zupełnie nierozpoznana. Mimo funkcjonującej od lat, a niedawno znowelizowanej, ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Od roku jestem członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, powołanego przez prezydent Rudy Śląskiej. Od nieomal dziesięciu lat zajmuję się, w ramach utworzonego przeze mnie Rudzkiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw, udzielaniem porad i pomocy prawnej oraz psychologicznej ofiarom przemocy.

Wydawałoby sie, że nic mnie już nie jest w stanie zdziwić. A jednak! Pewnych sytuacji nie potrafię zrozumieć. Wspomnę zaledwie niektóre z tych, którymi zajmowaliśmy się dzisiaj.

Oto kobieta mądra i wykształcona, pani psycholog, która, jak mniemam, pomaga innym, wiąże się z konkubentem, prostakiem, który porzucił własną rodzinę. Na dodatek karanym za przestępstwo znęcania się. Rodzi mu dziecko, obecnie kilkumiesięczne, nad którym ten – zapewne czuły kochanek - się znęca. Pani psycholog nie radzi sobie z problemem. Sprawa trafia do IZPPR.

Obrazek drugi: Wzorowe na pozór małżeństwo, dom, samochody, dobre posady. Oboje eleganccy. On pod krawatem, stale w garniturze. Mają dziecko dwuletnie i drugie, niemowlę. Pewnego dnia maleństwo wymiotuje w łóżeczku. Kochający „tatuś” przemocą zabrania matce zbliżenia się do wrzeszczącego niemowlaka. Nieświadome swojej „winy: dzieciak ma leżeć w wymiocinach. „Niech się
nauczy, że nie wolno rzygać!”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Tutaj można zadać pytanie, mówić o takich sytuacjach głośno czy milczeć i pozwalać na takie traktowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś Dzień Kobiet miał jakieś znaczenie. Już w pracy było go widać, słychać i czuć. Ale że kiebietki dostały goździka i rajstopy, to i tak były z tego zadowolone, było w tym widać szacunek dla samych kobiet.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iwona Rządkowska
  • Iwona Rządkowska
  • 07.03.2012 23:34

To nie jest dziwne, że kobiety się boją mocniejszych od siebie tzw.babskich bokserów wyżywających się nad osobami słabszymi. To TYRANY Rodzin, które to kobiety nie umieją zapanować nad sytuacją swojej przemocy i niewinnych cierpiących dzieci. Nie chcą się przyznać, bo dla każdej kobiety to hańba i wstyd.Czasami to już człowiek nie wytrzymuje i zgłasza się po pomoc do Opieki Społecznej lub zgłasza zawiadomienie na Policji. Co z tego jak i tak nie ma dalszej pomocy od Państwa. Pozostaje męczyć się do końca życia lub uciec jak najdalej od zła. Ale, gdzie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Strasznie to smutne ;( większość kobiet nie umie przerwać więzów i godzi się na wszystko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale, Aniu, to są fakty i z takim faktami stykamy się wszyscy. Powiem więcej - na takie traktowanie istot słabszych przez prymitywnych troglodytów istnieje przyzwolenie społeczne. Być obojętnym na okrucieństwo to znaczy godzić się na istniejący stan rzeczy. I dlatego troglodyci czują się bezkarni.
Z przykładów przytoczonych przez Adama zadziwia mnie szczególnie przypadek pani psycholog. Czyżby uwierzyła, wiążąc się ze swoim prześladowcą, że wiedza nabyta na studiach uchroni ją przez bestialstwem partnera?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż trudno uwierzyć, że są ludzie tak okrutni i prymitywni. A jednak są, gdyż co i raz docierają do nas informacje o bestialstwie wobec bezbronnych kobiet, dzieci, zwierząt. Dobrze, że się o tym mówi i to co raz częściej i co raz głośniej. Mam pytanie. Czy prawdą jest, że przestępstwa wobec najbliższych, a więc sprawcy przemocy są ścigani tylko na wniosek ofiary a nie z urzędu. Jaśli tak, to dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.