Facebook Google+ Twitter

"Dzień kobiet należy obchodzić codziennie". Znane panie o 8 marca

Są wykształcone, inteligentne, pełnią rozmaite funkcje publiczne. Z okazji Dnia Kobiet, zapytaliśmy kilka przedstawicielek płci pięknej, jak zamierzają uczcić to święto. Zachęciliśmy do wspomnień na temat najbardziej udanego 8 marca i poprosiliśmy o życzenia dla innych kobiet.

Tulipany / Fot. Dan Kamminga, Creative Commons- Dzień spędzę na sesji parlamentarnej w Strasburgu. Tak wygląda moja praca - powiedziała nam Joanna Skrzydlewska, posłanka Parlamentu Europejskiego.

Dla posłanki 8 marca nie jest specjalnym dniem. Jest zdania, że Dzień Kobiet można, a nawet należy obchodzić codziennie.

- Wytrwałości w zamierzeniach, cierpliwości, pogody ducha, uśmiechu - tego Joanna Skrzydlewska życzy innym paniom. Podkreśla również, jak ważne jest, by kobiety, zajmując się rodziną, dziećmi, pracą, mogły znaleźć czas dla siebie, dla realizacji swych pasji.

Roma Leszczyńska z Programu Trzeciego Polskiego Radia przyznała, że na razie czeka na kwiaty. Najlepsze wspomnienia związane z dzisiejszym świętem, dziennikarka wiąże z zeszłorocznym wyjazdem w góry. Przedstawicielkom płci pięknej życzy, by przede wszystkim spełniały swoje marzenia.

Marta Kukowska, kierowniczka Centrum Wolontariatu Muzeum Powstania Warszawskiego jest dziś bardzo zabiegana. Spędzi cały dzień pracując do późna z wolontariuszami, realizując warsztaty kobiece (m.in. warsztaty krawieckie w duchu lat dwudziestych).

Najlepsze wspomnienia związane z Dniem Kobiet, Marta Kukowska łączy z latami dziecinnymi. Zaznacza, że jej tato miał specjalne zadanie, gdyż w domu były trzy panie - oprócz niej, jeszcze mama oraz siostra. Od kwiatów ważniejsze były psikusy i dobry humor. Zauważa jak istotne jest, aby osoby bliskie doceniać każdego dnia, nie tylko przy okazji przypadających świąt.

Dla pani Marty, jako prawniczki, zasadnicza jest także kwestia ochrony praw kobiet, czym zajmowała się wcześniej. - Dużo marzeń na co dzień, dużo pewności siebie, realizacji i spełnienia - takie słowa pani Marta kieruje do dzisiejszych świętujących.

Niezależnie od sympatii czy antypatii do święta, W24 życzy wszystkim Paniom wszystkiego, co najlepsze!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.