Facebook Google+ Twitter

Dzień Kobiet w Kazimierskim Ośrodku Kultury [świętokrzyskie]

„Być kobietą” – pod takim hasłem Kazimierza Wielka świętowała w niedzielę, 9 marca obchody Dnia Kobiet. W programie wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego „Parkowe Skrzaty” zachwycając po raz kolejny publiczność.

Otwarcia uroczystości dokonał burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Tadeusz Knopek. Zapowiedzi występów artystycznych dokonała dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Agnieszka Styczeń.

Występ dzieci z Przedszkola Samorządowego "Parkowe Skrzaty" w Kazimierzy Wielkiej / Fot. Anna DzikowskaNa scenie mogliśmy podziwiać występy artystyczne przedszkolaków, z serca płynące dziecięce wiersze i piosenki. Wszystkie grupy zaprezentowały swoje umiejętności. Rozbrzmiewało wokół smerfne „Sza, la, la” oraz taneczne „Boogie Woogie”. Dzięki zaangażowaniu i chęci oraz pod kierunkiem pań wychowawczyń dzieci z grupy 5-latków przepięknie zatańczyły tango,
a orkiestra przedszkolna w wykonaniu chłopców zagrała marsza oraz wykonała uroczy taniec w kapeluszach. Dziewczynki ubrane w piękne długie suknie dostojnie kroczyły u boku swoich eleganckich partnerów. Przedszkolaków nie zjadła trema, na scenie czuły się jak ryby w wodzie i poradziły sobie wspaniale. Wszystkie dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje bawiły licznie Występ dzieci z Przedszkola Samorządowego zebraną widownię w rytm muzyki. Wspólnej zabawie, ale i pomysłowości organizatorek nie było widać końca. Mali dżentelmeni z kazimierskiego Przedszkola Samorządowego „Parkowe Skrzaty” w tak uroczystym dniu pamiętali o wszystkich paniach, wręczając na koniec kolorowe kwiatki. Były uśmiechy i życzenia, ale przede wszystkim dziecięca spontaniczność sprawiła, że niedzielny występ pt. „Być kobietą” okazał się najlepszym prezentem, jaki tego dnia płeć piękna mogła otrzymać. Mali i więksi artyści zebrali gromkie brawa. Kazimierskie przedszkolaki swoimi występami zaskakują, czasem zastanawiają i zawsze wywołują śmiech!

O godz. 16.00 wystąpił męski Kwartet Wokalny „Dolces Pueris” z Częstochowy przy akompaniamencie Wandy Dudek-Kołodziejczyk, kółko muzyczne z Kazimierskiego Ośrodka Kultury oraz kabaret „Kazimierzaki” z Kazimierzy Małej, który rozbawił publiczność swoim sketch show. Zebrani goście obejrzeli również pokaz mody damskiej przygotowany przez młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej. Po prezentacji mody wszystkie modelki zostały obdarowane tulipanami z rąk burmistrza Kazimierzy Wielkiej. Dla Pań został przygotowany koncert życzeń, w którym usłyszały specjalnie dedykowane dla nich życzenia. Program pt. „Być kobietą” zakończył występ zespołu muzycznego „Disco Stars” z Kazimierzy Małej.


Anna Dzikowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.