Facebook Google+ Twitter

Dzień Konia w Hucie Kalnej.

Już po raz jednenasty, 2 maja, uczczono Dzień Konia w miejscowości położonej na pomorzu. Huta Kalna to wieś należąca do miasta Czarna Woda. Świętowanie rozpoczęto, jak co roku polowa Mszą Świętą o godzinie 12:00.

Procesja utworzona z bryczek konnych udająca się na Mszę Świętą. / Fot. Anna PiotrowskaPodczas Mszy Świętej zostali poświęceni jeźdźcy jak i ich wierzchowce. W ten dzień do Huty Kalnej przybywa z roku na rok coraz więcej ludzi. Pomysłodawcą tego wydarzenia jest ksiądz pobliskiej parafi - Ks. Mariusz Łącki.
Co roku organizowane są w szkołach konkursy pt.: "Żywot konia na Kociewiu". Dzieci i młodzież ze szkół wykonują rysunki bądź fotografie związane z tematyką końską.


Również i w tym roku nie zabrakło atrakcji dotyczących koni. Mianowicie odbyły się zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi im. Kazimierza Argasińskiego oraz pokazy jazdy konnej i tresury "STAJNIA PANCHO". Goście mogli skosztować regionalnych rarytasów, spojrzeć na ziemię z końskiego grzbietu oraz posłuchać wystepu młodzieżowej orkiestry dętej. "Koniarze" chcący sprawić prezent swojemu podopiecznemu bądź sobie mogli udać się na stoiska ze sprzętem jeździeckim.


Atmosfera podczas tego dnia była bardzo miła. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zaprosić mieszkańców pomorza i nie tylko do tej malowniczej miejscowości za rok, aby świętować już dwunasty z kolei Dzień Konia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.