Facebook Google+ Twitter

Dzień Kotana: Człowiek wart jest tyle, ile może dać innym

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2006-10-02 15:16

W Warszawie zakończył się charytatywny koncert zorganizowany z okazji piątego Dnia Kotana. Mimo gwałtownej burzy, jaka przeszła nad Warszawą, przy muzyce wykonywanej przez ponad trzydziestkę wykonawców bawiło się kilka tysięcy osób.

Plakat Dnia Kotana na Pałacu Kultury i Nauki / fot. A. Wittenberg- Dziecko, które jest nieszczęśliwe i niedożywione, staje się nieszczęśliwym dorosłym. Dlatego dziś prosimy państwa o pomoc – apelowała dziś do widzów Jolanta Koczurowska, prezes Stowarzyszenia MONAR.


Impreza organizowana wspólnie przez stowarzyszenie, którego założycielem był Marek Kotański i Telewizję Polską w założeniu ma przynosić wiele radości uczestnikom i wykonawcom. Jednak jej głównym celem jest propagowanie wiedzy na temat ubogich i potrzebujących oraz zebranie pieniędzy na konkretny, co roku inny, cel.

Tegoroczny koncert dedykowany był ubogim, niedożywionym i głodującym dzieci, czyli - według statystyk MONAR-u - 30 procent wszystkich małych obywateli Polski.


od lewej: Robert Leszyński, Jolanta Koczurowska, Miłka Skalska / fot. B. Międzybrodzki- Dzieci to grupa, z którą ludzie liczą się najmniej. Nie strajkują, nie mogą oddawać głosów w wyborach, więc z politycznego punktu widzenia nie są wiele warte. Dlatego ważne jest, byśmy pokazywali, że nie zgadzamy się z takim stanem rzeczy – powiedział prowadzący koncert Robert Leszczyński. – Cieszę się, że jesteście tu z nami, a nie zajmujecie się w tej chwili obserwowaniem np. polityki, bo tutaj dzieją się rzeczy znacznie ważniejsze – skończył, dziękując widzom za przybycie.


Warszawiacy tłumnie przybyli na koncert / fot. B. Międzybrodzki- Pieniądze zebrane w czasie koncertu przeznaczymy na stworzenie w podwarszawskim Nasielsku "Domu Ciepła" informowała Jolanta Koczurowska - w którym dzieci będą miały szansę na lepszą przyszłość, otrzymają opiekę lekarską, będą mogły rozwijać swoje zdolności. Mamy nadzieję, że w ten sposób wyrównujemy ich szanse przy starcie w dorosłe życie.


Blue Cafe, De Mono, Golden Life, IRA, Kasia Cerekwicka, Łzy, Mietek Szcześniak, Perfect, Andrzej Piaseczny, Robert Chojnacki, Carpe Diem – to tylko niektórzy z wykonawców, którzy przyjęli zaproszenie organizatorów i wystąpili dla zgromadzonych na Placu Defilad.

Skąd tak silny odzew na prośbę o pomoc?

- To cudowna akcja, jestem dumna z tego, że mogłam brać w niej udział. Gdyby takich inicjatyw było u nas więcej, z pewnością w naszym kraju byłoby znacznie piękniej – powiedziała Wiadomościom24.pl Kasia Cerekwicka. – Zawsze trzeba próbować pomagać innym. Jeśli tylko mamy coś, czym można się podzielić, należy to robić. Jeśli tylko możemy dać coś z siebie, należy to dawać. My, muzycy, mamy muzykę, więc nią dzielimy się z innymi – dodała.


Robert Chojnacki / fot. B. Międzybrodzki- Sam kiedyś byłem piękny i młody (teraz zostało tylko „i”) – zdarzało mi się sięgać po narkotyki – tłumaczył Robert Chojnacki. - Dziś, młode pokolenie jest jednak znacznie bardziej zagrożone, niż my kilkanaście lat temu. Takie akcje, jak dzisiejsza są niezwykle potrzebne, gdyż uświadamiają ludziom ważne problemy społeczne, a my, artyści, po prostu się w to włączamy, bo między innymi na tym polega nasze zadanie.

 


Jednym z założeń imprezy jest praca ponad wszelkimi podziałami, na scenie spotkali się nie tylko wykonawcy, ale i często konkurujący ze sobą dziennikarze. Razem z dziećmi z ośrodka MONARu zapowiadali kolejne występy m.in.: Marek Sierocki, Michał Figurski i Jacek Kaczyński.


- Siłą tego koncertu jest nie tylko jego różnorodność, ale przede wszystkim jasny, wspólny cel - podsumowałaArtur Gadowski (IRA) / fot. B. Międzybrodzki Miłka Skalska, dziennikarka TVP współprowadząca koncert.


Do godziny 18, dzięki specjalnym liniom telefonicznym i numerowi SMS, udało się zebrać 80 tys. zł. Jak informowała ze sceny Miłka Skalska, to ciągle za mało, by urządzić świetlicę. Ostateczny wynik akcji nie został jeszcze podany, ale organizatorzy mają nadzieję, że będzie on o wiele wyższy (w zeszłym roku udało się zebrać ponad 160 tys. zł).

- Mamy nadzieję, że uda się zgromadzić dużo pieniędzy. Zawsze warto inwestować w dzieciaki. Ja też wysyłam SMS-y na nasz numer - powiedział Artur Gadowski z zespołu IRA.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

taffeIgaYNHMR
 • taffeIgaYNHMR
 • 25.11.2010 11:53

7HCiI6 <a href="http://isowubpjcooh.com/">isowubpjcooh</a>, [url=http://bwvylycucknv.com/]bwvylycucknv[/url], [link=http://wocwbhgjmkuw.com/]wocwbhgjmkuw[/link], http://gjtilzbkaqae.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 02.10.2006 23:12

Mirnal z Wydrą to moje :)
Widzisz nie możemy bawić się w Robin Hooda i zabierać bogatym dając biednym. Sam wiesz jak to sie skończyło.

Wg mnie problem jest zupełnie inny. Państwo nie robi nic aby polepszyć warunki życia ludzi ubogich. Inni ludzie starają się organizować akcje, fundacje, festyny itp. aby cokolwiek zrobić! Cokolwiek... nie tylko dlatego aby pomagać innym ale także po to aby pokazać innym że są ludzie którzy mają serce i potrafią się dzielić. Nawet jeśli nie mają za bardzo czym.

Szkoda tylko że sporo z tych akcji to tylko tania reklama, pokazanie się w mediach czy dobrze zorganizowana kampania reklamowa danego produktu itd. Ale takie czasy... nic nie poradzimy.

z.

Komentarz został ukrytyrozwiń

do Gut - A dla mnie jest na temat. Wykształcenie nie ma chyba nic do rzeczy, chyba że tylko przedszkolne mogłoby sprawiać trudności w zrozumieniu. Nie piszę, dlatego, ze jest wolność słowa, ale że piszę na temat. Zatem nie musisz ze zrozumieniem znosić owej wolności, ale przyjąć do wiadomości, że piszę na temat.
do MM - racja: nie trzeba czytać irytujących komentarzy jakichś niewydarzonych forumowych pisarzy

Komentarz został ukrytyrozwiń

chyba sprawia ;) albo Mirnal ma wyjatkowo dziwny, starodawny i zgorzknialy pogląd na swiat...ale mas zrację gut-wolnosc slowa, wolnosc pogladów. nie musimy czytac komenatrzy, które nas irytuja ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 02.10.2006 20:21

@Mirnal: od "Jak księża - usta pełne solganów" do " a sami mają reklamę warta miliony". Może nie umiem czytać (w końcu czy dziś średnie wykształcenie przygotowuje do tak skomplikowanej czynności?), ale dla mnie ten fragment jest właśnie nie na temat. Ale, z drugiej strony, mamy wolność słowa i w ogóle, więc masz prawo pisać co chcesz. Zadam Ci jednak pytanie, które od pewnego czasu mnie nurtuje: czy Tobie sprawia satysfakcję komentowanie wszystkiego w bardzo podobny sposób?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gut - może nie zauważyłaś, ale mój tekst jest polemiką do Twojego tytułu. A jeśli tytuł nie jest Twój, to nie miej do mnie pretensji, że czepiam się nie Twoich spraw, bo nie jestem jasnowidzem i nie wiedziałem, że odseparujesz się od tytułu, który ściągnęłaś... Nieładnie pisać, że komentarz jest o niczym - ja nie piszę, że Twój artykuł jest bez sensu. A wiesz dlaczego? Bo to jest subiektywne odczucie.
Zinc - mamy być ludźmi, ale chyba dostrzegłeś to w moim komentarzu. Może jednak nie organizujmy zbiórek, ale rozpędźmy burżujów i będą pieniądze na operacje? Już ktoś skomentował akcję char. niejakiego Wydry - bez niej by nie zaistnial (to nie moje).

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 02.10.2006 19:37

Mirnal masz 100% racje! Ten kraj nie jest normalny co nie znaczy że my mamy przesać być ludźmi ;)

z.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 02.10.2006 16:37

Zapomniałam dodać: "proszę".

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 02.10.2006 16:32

Mirnal i znów odnosisz się pod moim tekstem do zupełnie innych problemów (a właściwie - inaczej: znów Twój komentarz jest o niczym). Przepędzaj kogo chcesz i gdzie chcesz, ale proponuję zacząć od siebie - wypędź ze swojego okienka "skomentuj ten artykuł" wszystkie słowa, które definiują Twoją wypowiedź jako czczą polemikę z Bóg-wie-czym-i-kim, zanim klikniesz w ramkę z napisem "wyślij komentarz".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolego, nie będę się obrażać, bo to Forum jest nie tylko dla młodych, ale też dla starszych, a nawet dla takich tetryków jak ja. Jak czytam górnolotne tytuły w rodzaju wyżej wymienionego, to... Jak bym był na mszy z naszym JPII. To ładnie, że jeszcze ktoś tak pisze, ale na mnie to nie robi wrażenia. Jak księża - usta pełne solganów, a dzisiaj dowiedziałem się, że obecny papież dawniej tuszował sprawę pedofilii w Kościele. Ale na Niego nic nie napiszecie, a Mirnala jest Wam "żal". Wszystkie fundacje bym przepędził i zorganizował Państwo Prawa. Z takimi podatkami, aby nikt nie musiał żebrać. A tak to Kwaśniewska czy piosenkarze pod szczytnymi haslami robią sobie reklamę. Już sporo naczytałem się nt. charytatywnej działalności w USA, aby zorientować się, że złodziejscy burżuje oddają parę tysięcy dolców na sieroty, a sami mają reklamę warta miliony. Ale to jest tylko moje zdanie. Dobrze, że młodzi się jeszcze łudzą, że świat pięknieje. Zatem nie obrażajcie się na mnie - ja tak myślę, a Wy inaczej. Przecież nie jesteście fobami. Uznajcie mnie za innego, nawet dewianta, ale przecież miłujecie wszystkich po chrześcijańsku, nieprawdaż?
Jeśli idzie o akcje typu WOŚP i może parę innych, to o czywiście - z uwagi na popularność i autentyczność akcji - jestem gorącym zwolennikiem. Ale nie takie w rodzjau zbierania na wypadkowiczów z Varius Manx itp. Sorki, takie tytuły to mnie porażają swą dobrodusznością, w kraju, w którym milarderem sie jestw parę lat, a na operacje rodzice żebrają w ogłodzeniach prasowych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.