Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10639 miejsce

Dzień Kotana - "Daj siebie innym"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-09-27 19:06

"Daj siebie innym" to hasło przewodnie piątego już koncertu charytatywnego organizowanego przez Stowarzyszenie MONAR. 1 października, na warszawskim pl. Defilad dla niedożywionych dzieci wystąpi ponad trzydziestu artystów.

Z badań GUS wynika, że 16 proc. dzieci żyje w rodzinach, gdzie poziom dochodu jest niższy od tego, który gwarantuje minimum egzystencji, a 1/3 jest niedożywiona i regularnie nie dojada. Dlatego dochód z tegorocznego koncertu z okazji Dnia Kotana przeznaczony zostanie na stworzenie „Domu Ciepła” – świetlicy dla najuboższych dzieci w podwarszawskim Nasielsku.

- Wyobraźcie sobie, że w Egipcie, mimo że to biedny kraj, nie istnieje problem strukturalnego głodu. Jeżeli tak ubogiemu krajowi udało się zwyciężyć ten problem, to znaczy, że my w Polsce po prostu się do niego przyzwyczailiśmy – mówił dziennikarz Robert Leszczyński, który będzie współprowadził koncert. – Oczywiście można powiedzieć, że głód to nie jest duży problem. Można powiedzieć, że HIV to duży problem, bo nie ma na niego lekarstwa. Ale wydaje mi się, że to właśnie o głodzie można mówić w kategoriach bardzo poważnych, bo to jest jedynie kwestia kasy, a nie niemożności leczenia. Dlatego jesteście wszyscy na tym koncercie bardzo potrzebni – zakończył, zwracając się do warszawiaków.Robert Leszczynski, Fot. Bartek Międzybrodzki

Podczas sześciogodzinnej imprezy wystąpi na scenie około trzydziestu wykonawców, między innymi Blue Cafe, COMA, De Mono, Golden Life, IRA, Łzy, Marcin Rozynek, Perfect, Andrzej Piaseczny i Reni Jusis.

- Nie ma takiego artysty, który poproszony o udział w tym koncercie, odmówiłby. Reprezentujemy różne gatunki muzyczne, ale nie przeszkadza nam to w organizacji jednego koncertu – wyjaśnił różnorodność reprezentowanych prądów artystycznych Artur Gadowski, wokalista zespołu IRA.Artur Gadowski Fot. Bartek Międzybrodzki

- To ma być koncert ponad wszelkimi podziałami – podsumowała prowadząca imprezę Miłka Skalska.

Z okazji Dnia Kotana uruchomiona zostanie specjalna charytatywna linia telefoniczna (0 - 400 - 107 – 400 ), z której dochód przekazany będzie na konto Stowarzyszenia MONAR.

Jolanta Koczurowska. Fot. Bartek MiędzybrodzkiSpecjalne zaproszenie dla czytelników „Wiadomości24.pl” przekazała prezes Stowarzyszenia Jolanta Koczurowska:

- Wszystkich czytelników Wiadomości24.pl chciałam serdecznie zaprosić na koncert, który odbędzie się 1 października. Jak wiadomo Kotan, to był człowiek, który wszystko robił dla ludzi. Więc na ten koncert warto iść nie tylko dlatego, że słucha się dobrej muzyki, ale przede wszystkim aby sobie przypomnieć, że na świecie są inni ludzie i że my możemy ich wesprzeć. Jeśli na tym koncercie będzie nas bardzo dużo, pokażemy, że nie warto pozostawać obojętnym na to, co się dzieje dookoła. Mamy nadzieję, że będzie świetna pogoda, koncert będzie trwał sześć godzin, więc zapraszam nie tylko młodych, ale wszystkich, którym los drugiego człowieka, szczególnie dzieci, nie jest obojętny.

- Niedożywione dzieci to hańba narodowa. Dlatego obowiązkiem każdego z nas jest być na tym koncercie - podsumował Robert Leszczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ostatni akapit - istotnie to skandal! Nie o taka Polskę walczyliśmy, nie za taką ginęli Robotnicy w PRL! Nawet sto koncertów nic nie zmieni, tu powinny być działania na szczeblu panstwowym - prawidłowe podatki, ograniczenie liczby urzędników, czyli tanie panstwo. Żenada!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.