Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25860 miejsce

Dzień Matki po Śląsku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

W niedzielę, 23 maja, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbyła się niezwykła gala z okazji Dnia Matki, na której pojawili się m.in.: Tercet Egzotyczny, Orfeusz, Chrząszcze i wiele, wiele innych.

Tercet Egzotyczny, czyli najjaśniejsza gwiazda "Dnia Matki" / Fot. Paweł KiliańskiJuż za niecałe dwa dni, 26 maja, wszystkie Mamy, Mamuśki, Mateczki będą obchodziły swoje wielkie święto. W niedzielę, 23 maja, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się niezwykła impreza, pod hasłem "Dzień Matki z TVS", na której pojawili się znani artyści z kraju oraz zza granicy, a także wykonawcy typowo śląskiej piosenki.

Najjaśniejszą gwiazdą gali, był Tercet Egzotyczny, z wiecznie młodą Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską, która od zawsze była i jest nadal kojarzona wyłącznie z tą grupą. Orfeusz wraz z zespołem / Fot. Paweł KiliańskiZespół zagrał i zaśpiewał zarówno na rozpoczęciu, jak również zakończeniu gali, przypominając publiczności swoje największe przeboje, takie jak: "Dance", "Pamelo Żegnaj" czy wiele, wiele innych. Tego wieczoru mogliśmy także posłuchać piosenek z premierowej płyty tercetu, która ukazała się w ubiegłym roku. Oklaskom i bisom po zakończeniu występu nie było końca.

Kolejnym wykonawcą, który pojawił się na scenie tego wieczoru, był Nikos Rustekos wraz z Na "Dzień Matki z TVS" przyszło blisko 4-tysiące osób / Fot. Paweł Kiliańskizespołem Orfeusz. Dzięki swojej niezwykle żywej muzyce rodem z Grecji, zespół zafundował nam krótkie, lecz bardzo intensywne wakacje w tym cudownym kraju. W pewnych momentach można było się poczuć, jakby leżało się nad krystalicznie czystym Morzem Śródziemnym.

Jacek Silski, nazywany śląskim słowikiem / Fot. Paweł KiliańskiPo solidnej porcji gorących utworów, przyszedł czas na zmianę klimatów, bo oto na scenie pojawiły się "Chrząszcze", grający muzykę Beatlesów z lat 60. Na gali nie mogło również zabraknąć Jacka Silskiego, który jest nie bez przyczyny nazywany "śląskim słowikiem". Wraz z Beatą Wilkowską, zaśpiewali piosenkę operową "Żegnajcie Przyjaciele" w tak magiczny sposób, że publiczność poprosiła artystów o bis.

W przerwach pomiędzy występami, mieliśmy okazję oglądać skecze w wykonaniu Mariana Makuli i jego "ferajny".

Uroczyste pożegnanie z publicznościom / Fot. Paweł KiliańskiProwadzący galę / Fot. Paweł KiliańskiDzień Matki z TVS, nie mógł oczywiście odbyć się bez śląskich zespołów i solistów. Tu prym wiódł "Golden Mix", który zaśpiewał m.in utwór "Słodkie wino". Prosto z Niemiec przyjechał Adi, specjalizujący się również w tym gatunku muzycznym, a Martyna i Rysiek Smaruj, wznieśli toast za "Pogodne dni". 'Jest tylko jedno takie miejsce- rodzinny dom..."- śpiewał Krzysztof Konopka, "a najważniejsza w nim osoba, to Mama".

Warto podkreślić, że każdy artysta składał własne życzenia zgromadzonym na sali "Mamuśkom", co jeszcze bardziej nadawało niezwykłości tej gali. Całość prowadził znany śląski dziennikarz telewizji Silesia, Marek Czyż.

Już teraz chciałbym złożyć wszystkim Mamom, Matulkom, Mamuśkom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gwiazdki za materiał Pawle, brawa dla Beaty i życzenia dla wszystkich Mam, niech nam żyją jak najdłużej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.