Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1327 miejsce

Dzień Matki w Legionowie „Kocham moją mamę z serca”

Jak co roku w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie 26 maja świętowano Dzień Matki. W tej Placówce istnieje długa tradycja obchodzenia świąt rodzinnych nie zapomina się o babciach i dziadkach, dniu ojca.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiKażde takie spotkanie podkreśla rolę rodziny w życiu każdego człowieka. Szczególnie rola ta wzrasta gdy dziecko ma ograniczone możliwości i wymaga szczególnej opieki.

Jak wyrazić swoją miłość….
Uczniowie dla swoich mam przygotowali bogatą ofertę artystyczną. Swoją miłość poprzez wiersze wyrazili młodsi uczniowie. Inni / Fot. Jerzy Jastrzębski zagrali na instrumentach perkusyjnych Marsz Radeckiego Johanna Straussa. Następni zaś przedstawili układ taneczny „”Toca, Toca…”. Soliści zaśpiewali dla mam „Do Kołyski”, „Na końcu mapy", "Nim wstanie dzień”. Na zakończenie wspólny występ uczniowie wykonali akompaniament do melodii Enyi z filmu Awatar. Najstarsi zaś przedstawili wzruszającą prezentację filmową „ Za co kochamy swoje mamy”. W prostych słowach starali się wyrazić tak trudne do opisania uczucie. Jedni kochają swoje mamy po prostu za to, że są inni za opiekę, inni za smaczne posiłki i miłość którą są otaczani przez mamy. Panie były bardzo wzruszone tymi publicznymi wyznaniami i dowodami miłości.

Dlaczego taka forma  / Fot. Jerzy Jastrzębski
Dorota Wójcik nauczycielka w Placówce inicjator i organizator wydarzenia uważa” Takie spotkania za bardzo potrzebne. Z jednej strony matki naszych uczniów mają wyjątkowo ciężkie życie w porównaniu z innymi . Przez lata obciążone są wieloma dodatkowymi obowiązkami związanymi z opieką nad niepełnosprawnym dzieckiem. Często muszą walczyć z barierami społecznymi. Pilnować, aby nikt nie krzywdził ich dziecka. Dbać o jego właściwy rozwój i terapię. Z drugiej strony uczymy naszych uczniów wdzięczności oraz chcemy, aby oni potrafili wyrażać swoje uczucia publicznie. Mówić o nich. Uczymy sposobów ich wyrażania. Uczymy szacunku dla najbliższych i nie tylko. My nauczyciele chcemy matkom naszych uczniów podziękować za fantastyczną współpracę i codzienną pomoc. Wiemy, że możemy liczyć na rodziców w każdej sytuacji.”
Na zakończenie dyrektor Placówki złożyła zebranym paniom życzenia i podziękowania za współpracę ze szkołą. Każda z Mam otrzymała prezent przygotowany na tę okazję przez jej dziecko.
 / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.