Facebook Google+ Twitter

Dzień Milczenia w Łodzi

25 kwietnia w dziewięciu miastach Polski odbyły się manifestacje pod hasłem "Dzień Milczenia". Zobacz jak w Łodzi zwrócono uwagę na problem homofobii.

1 z 23 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Pół godziny przed planowaną manifestacją pojawiły się radiowozy. Fot. Krzysztof Ostanówko
Pół godziny przed planowaną manifestacją pojawiły się radiowozy. Fot. Krzysztof Ostanówko

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Piszesz:
Hetero jest jednak normą, obojętnie czy ma się kilka partnerów na raz czy jednego na całe życie.

Czy w takim razie jeśli homoseksualista zgwałci dziecko powinien iść na krzesło elektryczne a mężczyzna posiadający "rodzinę" (żonę, dzieci), który gwałci swoją córkę powinien być puszczony wolno????

Według mnie obaj powinni otrzymać zasłużoną karę.

Jeśli chodzi o naturę to troszkę się mylisz. Słyszałaś o muzeum w Oslo?

Homoseksualne zwierzęta w muzeum
W Muzeum Historii Naturalnej w Oslo otwarto dwa lata temu pierwszą na świecie wystawę dokumentującą homoseksualizm wśród zwierząt.
Wystawie nadano prowokujący tytuł: „Sprzeczne z naturą?” Według autorów wystawy, odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie negatywna. Do tej pory homoseksualne zachowania zanotowano u 1500 gatunków zwierząt. Istnieją obszerne opracowania naukowe opisujące homoseksualne zachowania wśród 500 gatunków. Naukowcy ustalili, że 10% par pingwinów, to pary homoseksualne.
Już 2300 lat temu Arystoteles opisał stado hien, w którym samce „zabawiały się” z samcami, a samice z samicami. Jednak według wspólautora wystawy, Geira Söli, do niedawna zoolodzy ignorowali temat homoseksualizmu wśród zwierząt. Powołuje się on na przykład badania żyraf, w którym dwa kopulujące ze sobą samce opisano jako „walczące o terytorium”, mimo że w tym samym badaniu odnotowano wystąpienie u samców ejakulacji podczas rzekomej „walki”.
Wśród eksponatów, na wystawie w Oslo można obejrzeć zdjęcia ukazujące samce wielorybów ocierające się o siebie penisami w stanie erekcji, samice delfinów pieszczące płetwą genitalia innych samic oraz samce mew budujące wspólne gniazdo.
Wystawa potwierdza tezę wysuniętą siedem lat temu przez biologa Bruce’a Bagemihla, zgodnie z którą seks nie tylko pełni rolę prokreacyjną, ale jest również dla zwierząt źródłem przyjemności i zabawy.
Wystawa dokumentuje także przypadki homoseksualnych par zwierząt wychowujących wspólnie potomstwo (np. pary flamingów, sępów i bocianów) oraz przypadki zwierząt pozostających w homoseksualnych relacjach z tym samym partnerem przez całe życie.
Według Geira Söli, „Można mieć różne zdanie na temat homoseksualizmu, ale nie można utrzymywać, że jest on sprzeczny z naturą.”
Do tej pory wystawa nie spotkała się z żadnymi protestami. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Tolerancyjni Norwegowie odwiedzają muzeum całymi rodzinami.


na podstawie:
HOMOSEXUALITÄT BEI TIEREN
Männchen mit Männchen, Weibchen mit Weibchen
Von Christoph Seidler, Oslo
http://www.spiegel.de/wissenschaft/erde/0,1518,444512,00.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agnieszko, możemy tak sobie podawać ciekawe (dla nas) cytaty i tak to nic nie zmieni.
Ty uważasz moje źródła za bajki dla dzieci, ja nie wierzę w Twoje...
Moim zdaniem hipokryzją jest to, że heteroseksualiści potrafią wykrzyczeć homoseksualistom różnego rodzaju zboczenia gdy sami robią podobnie.
Chodzi o to, że w każdym środowisku są osoby opętane seksem. Ty znajdujesz gejów zmieniających codziennie partnerów a ja widzę, że heteroseksualni robią podobnie a może nawet częściej.
Jest wiele par heteroseksualnych, które eksperymentują z seksem, robią to z innymi osobami (na raz), wsadzają sobie różne przedmioty itp.
Zobacz jak świat heteroseksualny jest opanowany przez seks, nawet głupia reklama lodów, ciasteczek, kremu, samochodu ociera się o erotykę, seks.
I to jest widoczne na co dzień, bez cenzury. A Ty znalazłaś ostre zdania(dyskusje) na portalu przeznaczonym dla gejów. Jest to dział w którym rozmawia się na takie tematy. Jeśli robią to nie wyrządzając nikomu krzywdy to niech tak robią. Tak samo jak stare małżeństwo, które ma ochotę zaprosić nową osobę do łóżka, by urozmaicić związek. Jeśli cała trójka się na to godzi to śmiało, do dzieła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakikolwiek przykład gwałcenia dzieci powinien być napiętnowany.
Rozbawiło mnie Twoje stwierdzenie, że u osób homoseksualnych normą jest częsta zmiana partnerów. Czy nie widzisz co sie dzieje na dyskotekach, imprezach itp. jak młodzi ludzie heteroseksualni zmieniają wielu partnerów jednej nocy?

Co do lobby homoseksualnego.... poczytaj sobie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm#Wypowiedzi_instytucji naukowych
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), działająca na szczeblu międzynarodowym w ramach ONZ i skupiająca 193 kraje członkowskie, wykreśliła homoseksualizm z Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych. Stwierdziła również, iż żadna orientacja seksualna (w tym homoseksualna) nie powinna być przez nikogo traktowana jako zaburzenie. Wcześniej, w 1973 roku, podobnego wykreślenia dokonało Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne w USA na szczeblu krajowym. W oświadczeniu Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego czytamy, że decyzja o usunięciu homoseksualizmu z listy chorób nie była wynikiem działalności tzw. lobby homoseksualnego, lecz bazowała na wielu obiektywnych i rozbudowanych badaniach naukowych, a przekonanie o patologicznym charakterze homoseksualizmu jest przejawem antyspołecznych uprzedzeń. Jednocześnie Stowarzyszenie wzywa wszystkich naukowców na świecie do walki z tym błędnym przekonaniem:

Psychologowie, psychiatrzy i inni naukowcy zajmujący się zdrowiem psychicznym, zgadzają się co do faktu, że homoseksualizm nie jest chorobą, zaburzeniem psychicznym czy problemem emocjonalnym. Ponad 35 lat obiektywnych, rozbudowanych badań naukowych dowodzi, że homoseksualizm w jakiejkolwiek postaci nie wiąże się z żadnym zaburzeniem psychicznym lub innym problemem zdrowotnym. Co prawda niegdyś homoseksualizm był uważany przez naukowców i społeczeństwo za chorobę, jednak przekonanie to oparte było na uprzedzeniach, a nie rzetelnych informacjach.

W 1973 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne uwzględniając nowe, lepiej zorganizowane badania, usunęło homoseksualizm z listy psychologicznych problemów zdrowotnych. Dwa lata później, Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wydało zarządzenie popierające to rozwiązanie.

Od ponad 25 lat obie organizacje apelują do wszystkich specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego na całym świecie o dementowanie błędnego przekonania o patologicznym charakterze homoseksualizmu, które nadal jest głoszone przez niektórych ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie porównuję problemów, jedynie pokazuję, że osoby heteroseksualne też piszą w internecie o problemach z seksem. Jestem przekonany, że w sieci znajdziesz o wiele więcej informacji na temat zabaw seksualnych osób heteroseksualnych.

Piszesz, że normą dla gejów jest seks z kilkoma partnerami oraz seks za pieniądze, czy w takim razie najstarszy zawód świata wymyślili geje?

A słyszałaś o tym jak pewien heteroseksualny człowiek zamknął swoją trzynastoletnią córkę w piwnicy i gwałcił przez 24 lata. Córka tego człowieka urodziła mu 7 dzieci(wnuków?). To są zboczenia !!! A nie to, że ktoś ma stałego partnera i się z nim kocha.

Nie wiem czy wiesz ale homoseksualizm nie jest chorobą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiesz co, Stara?
Bardzo Cię proszę abyś nie dodawała do moich podpisów swoich słów, które manipulują moimi opisami.
O co Ci chodzi, Stara z tym wycinaniem postów? Ktoś coś wyciął?
Skoro podajemy linki o problemie z seksem to pozwolę sobie podać link do pytania na temat seksu, gdzie odpowiedź poda Pani Doktor ze szpitala św. Zofii w Warszawie.
http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79334,3850223.html

apewne Pani, która zadaje pytanie jest hetero.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stop homofobii!
(+) Krzysztofie, bardzo dobry fotoreportaż

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agnieszko, po pierwsze dziękuję za mój pierwszy minus. Akurat w takim materiale. Jestem szczerze uradowany.
Czy możesz mi wyjaśnić co w tej galerii "propaguje pederastów"?
Może hasła wykrzykiwane przez panów z NOP? A może pokazywanie milczących osób?
Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.