Facebook Google+ Twitter

Dzień Milczenia w Łodzi

25 kwietnia w dziewięciu miastach Polski odbyły się manifestacje pod hasłem "Dzień Milczenia". Zobacz jak w Łodzi zwrócono uwagę na problem homofobii.

1 z 23 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Pół godziny przed planowaną manifestacją pojawiły się radiowozy. Fot. Krzysztof Ostanówko
Pół godziny przed planowaną manifestacją pojawiły się radiowozy. Fot. Krzysztof Ostanówko

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Genialne daty hehe:

> Parker 1964
> Tripp i Hatterer 1971
> Newman 1976
> Bieber T. 1971 23 Bieber i in. 1962 24 Snortum et al. 1969 25
> Gundlach i Riess 1967

Po prostu brawo dla Pani Politolog :) ... a jeszcze na dodatek ta cała reszta autorów powołująca się na takie badania - wstyd. To podstawowy błąd metodologiczny, gdyż zawsze należy powoływać się na najnowsze badania i ktoś kto się na coś takiego powołuje, jedynie się ośmiesza jako naukowiec, prace takie nie mają większej wartości. Nie wiem gdzie nasza Pani Politolog studiowała, ale akurat w tym temacie powinna się jednak orientować, gdyż jest to podstawowy błąd metodologiczny, zupełnie dyskwalifikujący każdą pracę badawczą. Nieznajomość najnowszych badań i powoływanie się na takie starocie, to wystarczająca podstawa do odrzucenia takich badań, z powodu rażących błędów metodologicznych.

Nie chce kpzz śmiecić bardzo w komentarzach, ale Aga W naprawdę zasłużyła sobie na nagrodę w dziedzinie politologii stosowanej ;) poniższymi tekstami:

>* Alienacja w stosunku do ojca we wczesnym dzieciństwie, ponieważ ojciec był odbierany jako ktoś
> wrogi lub daleki, gwałtowny lub alkoholik (...)
> * Utrata rodzica z powodu śmierci lub rozwodu (Zucker i Bradley 1995).

Przecież to zwykła wyliczanka przeróżnych patologii, która niczego nie udowadnia. Statystycznie to chyba normalne, że takie rzeczy spotykały jakąkolwiek badaną grupę społeczną. Oczywiście, że można sobie zrobić taką listę i zrobić badania, które wykażą, że w takim i takim procencie u homoseksualistów miały miejsce takie i takie zjawiska, ale co to w ogóle udowadnia? Osób heteroseksualnych takie rzeczy nie spotykały? Takie argumenty to dopiero czyste politykowanie: jak nie pasuje dominująca matka, to powiedzmy, że to ojciec był zbyt dominujący, albo jeśli to nie pasuje, to że matka była zbyt rozpieszczająca lub ojciec zbyt miękki, a jeśli nawet to się nie zgadza, to najlepiej podepnijmy pod naszą hipotezę to, że po prostu któreś z rodziców było nieobecne, bo już więcej kombinacji raczej nie wymyślimy. :) Faktycznie doskonałe badania i argumenty. :)


> * Oddzielenie od rodzica w krytycznym okresie rozwojowym (Zucker i Bradley 1995).

Ciekawe czy istnieją badania wykazujące, że większość dzieci z różnych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych staje się homoseksualistami? Przecież większość z nich powinna w takim razie być homoseksualna, a najmniej tak z 50% :) .... ale śmiem twierdzić, że pewnie homoseksualnych dzieci w takich ośrodkach jest tyle samo, co w każdej innej badanej grupie. Ile jeszcze ludzie będą ośmieszać się podając takie pseudonaukowe argumenty??????

Wszystkie te argumenty, gdyby były zgodne z prawdą, można byłoby udowodnić w bardzo prosty sposób, gdyż każda psychoterapia osób homoseksualnych, kończyłaby się spontanicznym wycofaniem się skłonności homoseksualnych, od samego załatwienia w terapii problemów z rodzicami, ich nieobecnością, alkoholizmem itd. Gdyby to wszystko było prawdą, takie spontaniczne remisje byłyby czymś normalnym w gabinetach terapeutycznych i z pewnością moglibyśmy przeczytać o nich we wszystkich fachowych czasopismach i innych publikacjach, a do tej pory jedyne co mamy, to tylko jakieś przypadki wątpliwych nawróceń na heteroseksualizm, w wyniku religijnego coachingu, który ktoś bezpodstawnie nazywa terapią.

>W niektórych przypadkach, pociąg płciowy do osób tej samej płci lub homoseksualna aktywność
> towarzyszą pacjentom z innymi zidentyfikowanymi schorzeniami psychologicznymi, takimi jak:

> * silna depresja (Fergusson i in.1999 43 ),
> * myśli samobójcze (Herrell i in. 1999),
> * ogólny niepokój,
> * nadużywanie środków chemicznych,
> * zakłócenia zachowań u młodzieży,
> * „graniczne” (borderline) zakłócenia osobowościowe (Parris i in.1995 44 Zubenko i in. 1987 45 ),
> * schizofrenia (Gonsiorek 1982 46 ),
> * patologiczny narcyzm (Bychowski 1954 47 Kaplan 1967 48 ).

A czy przypadkiem nie towarzyszą one również heteroseksualizmowi????? Tak więc zapytam kolejny raz: co to w ogóle za śmieszny argument??????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Agi W

>Ktoś ma stałego partnera? Sorrry dla homo norma to jest ciągła zmiana partnerów i to nawet kilku >partnerów na raz. Poczytaj sobie opracowania naukowe na ten temat.

Serio? Opracowanie naukowe na ten temat? Możesz polecić jakieś opracowania naukowe na ten temat? Takie, które pokazują jakiekolwiek znaczące różnice między zachowaniami osób homoseksualnych i heteroseksualnych? Ja takowych nie znam.

Akurat dwa ostatnie dni spędziłem na konferencji zorganizowanej przy okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, na której min. podawane były dość ciekawe wyniki najnowszych badań na temat zjawiska singli w naszym kraju (Rodzina w czasach "cywilizacyjnego przyspieszenia". Czy życie w pojedynkę jest zagrożeniem dla tradycyjnej rodziny?) i z badań tych wynika, że wśród badanej grupy singli 15% kobiet i 75% mężczyzn (heteroseksualnych) spotyka się z jakimiś osobami jedynie i wyłącznie w celu zaspokojenia sowich potrzeb seksualnych. Tak więc nie wiem jakimi badaniami Ty dysponujesz, ale chyba nie takimi, które mogłyby wykazać jakiekolwiek różnice w zachowaniach heteroseksualnych i homoseksualnych singli. Jestem pedagogiem rodzinnym i chyba wiem o czym piszę jeśli chodzi o ten temat, pani politolog.

>Przecież naukowcy znają już genotyp człowieka. Więc chyba mają już gen odpowiedzialny za >homoseksualizm? Proszę o takie badania, poważne, a nie jakiś śmieszno - straszne muzeum.

Może nie ośmieszaj się takimi argumentami, gdyż jedyne co udowadniasz, to tylko zupełny brak wiedzy z zakresu genetyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plusa za caloksztalt :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego wkurza mnie taka hipokryzja. Widzą słomkę w czyimś oku a w swoim belki nie zauważają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może lepiej zajmij się rymami :DDD
Powtórzę. Nie widzisz jak heterycy obnoszą się swoją seksualnością?????
Reklama babeczek do pieczenia jest kręcona z kilkuletnimi dziećmi i głównym przewodnim hasłem jest "mam pociąg do babeczek"(sic!). To jest dopiero obnoszenie seksualności !!
W autobusach pojawiły się ostatnio reklamy w uchwytach z napisem "Dziewice, ręka w górę".
Batoniki reklamowane hasłem "nie tylko dla dzieci" i wymazana (subtelnie?) "laseczka" czekoladą....
Takich przykładów jest tysiące.
Jola Paczkowska pisała o tym artykuł.
link .html
Nie widzisz tego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu dziękuję za zaproszenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ago, nie jestem genetykiem więc nie powiem Ci dlaczego nie znaleziono genu homoseksualnego. Nie jestem również astrologiem a może jest to zapisane każdemu w gwiazdach?
A może ktoś w pewnym momencie swojego życia decyduje się na wybór tej drogi?
Nie wiem i nie zamierzam dociekać.
Wiem natomiast, że jeśli nikt nie robi nic na siłę, nie zmusza drugiej osoby to jest jego prywatna sprawa.
Przestań zaglądać ludziom do łóżka. Czego szukasz na portalach gejowskich? Jeśli Cię To nie interesuje (brzydzi) to zajmij się sobą i pozwól żyć innym.

Sebastianie, myślałem że nie podobają Ci się minusy stawiane w Twoim artykule za komentarze...
Ja cenię link za to, że mam szansę podyskutować z osobami z którymi w realnym życiu nie miał bym szansy porozmawiać. Z wielką ochotą przeczytam dobry dziennikarski tekst o Twoich przygodach podczas manifestacji. Pisząc dobry mam na myśli obiektywny z faktami.

Michał, Maciek, Agato :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z takimi fotorelacjami to zapraszamy na gaylife.pl albo na jakieś inne strony.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.05.2008 16:03

Minus za : "Symbol homoseksualistów i NOP. "
Normalnie bym obszedł ten artykuł bez żadnego komentarza , tyle że daję teraz minusa za całokształt (komentarze)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za dobry fotoreportaż i dla zniwelowania nieuzasadnionego minusa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.