Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9084 miejsce

Dzień Myśli Braterskiej u suwalskich harcerzy

Światowy Dzień Myśli Braterskiej ustanowiono na cześć założycieli skautingu, Roberta i Olave Baden-Powell. Obchodzony jest przez skautów i harcerzy całego świata w dzień ich urodzin, 22 lutego.

Pamiątkowa fotografia uczestników / Fot. Rafał Luto22 lutego w dniu urodzin założyciela skautingu, Roberta Baden-Powella odbyły się w Suwałkach uroczyste obchody Światowego Dnia Myśli Braterskiej. Organizatorem wydarzenia była Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Tadeusza Lutostańskiego w Suwałkach.
O godzinie 16.00 harcerze i instruktorzy wzięli udział w mszy świętej w kościele p.w. Apostołów Piotra i Pawła by następnie wraz z pocztem sztandarowym hufca udać się do Sali Ułańskiej na oficjalną część obchodów. Wystąpienie komendanta hufca / Fot. Rafał LutoTam Komendant Hufca przewodnik Kamil Sokołowski odczytał okazjonalny list Naczelniczki ZHP zaś harcmistrz Krzysztof Masłowski w imieniu poseł na Sejm RP, Przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Harcerstwa Bożeny Kamińskiej przekazał zebranym druhnom i druhom okolicznościowe życzenia.Wystąpienie z-cy przewodniczącego komisji rewizyjnej / Fot. Rafał Luto Reprezentująca suwalski ratusz wiceprezydent miasta Ewa Sidorek w swojej wypowiedzi nawiązała do harcerskich wartości przekazywanych z pokolenia na pokolenie oraz podziękowała młodzieży w szarych i zielonych mundurach za aktywne uczestnictwo w wielu miejskich uroczystościach. Życzenia i skromny upominek przekazała harcerzom z ZHP obecna na uroczystościach dwuosobowa delegacja działającego w Suwałkach ZHR. Wystąpienie delegacji ZHR / Fot. Rafał Luto
Zebrani mieli również okazję wysłuchać treści archiwalnych listów-testamentów pisanych przez pierwszego Naczelnego Skauta Świata do skautek i skautów oraz obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą działalności drużyn hufca, którą przygotował dh Przemysław Mordas. Ciekawym pomysłem było przedstawienie w przystępny a zarazem zabawny sposób biografii generała Baden-Powella, w której multimedialna prezentacja przeplatała się z ciekawą narracją przygotowaną przez trzy druhny w szarych mundurach.
Ważną częścią uroczystości było podsumowanie przez komendanta hufca tegorocznej akcji "Kropla krwi na Dzień Myśli Braterskiej" organizowanej przez harcerzy wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Podziękowano harcerzom i instruktorom za udział w akcji, podczas której oddali ok. 3 litrów krwi, a uzyskane czekolady i słodycze przekazali na cel charytatywny dla dzieci.
Wręczanie okolicznościowych dyplomów / Fot. Rafał LutoWśród kolejnych punktów spotkania znalazło się wręczanie przez komendanta hufca okolicznościowych dyplomów przedstawicielom drużyn ze wszystkich środowisk a także przekazanie drużynom przecz członków komisji rewizyjnej odręcznie wykonanych kart z podobizną Baden Powella i życzeniami z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Wszystko to przeplatane było harcerskimi piosenkami oraz zabawnymi okrzykami pochwały pod adresem odbierających upominki. Harcerska piosenka / Fot. Rafał Luto
Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczestnicy: zuchy, harcerze, wędrownicy, instruktorzy, seniorzy i goście pozowali do pamiątkowej fotografii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.