Facebook Google+ Twitter

Dzień Nauczyciela. Byle nie przesadzać z prezentami...

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-13 22:40

Oprócz Dnia Znaczka Pocztowego i Halloween, w październiku obchodzi się jeszcze jedno ważne święto... Mówią, że jest to miły dzień dla uczniów, dla szkoły, a przede wszystkim dla nauczycieli...


Pamięć i... fajny dzień

Choć chyba każdy z nas ma w pamięci niejeden dramat przeżyty za sprawą jakiegoś "belfra", to staramy się raczej pamiętać o szkolnych sukcesach i miłych chwilach... Sam znam nauczycieli, którzy wyrządzali uczniom krzywdę i takich, z którymi można było konie kraść. Jak komentują nauczycielskie święto najmłodsi uczniowie?
- Dzień Nauczyciela jest fajny! To okazja żeby pożartować z panią wychowawczynią - chwali się ośmioletni Maciek, uczeń szkoły podstawowej. Trochę starsi tłumaczą: - To okazja do zorganizowania otrzęsin dla nowych uczniów, wręczenia symbolicznego kwiatka i rozdania nagród dla wybitnych nauczycieli - mówi Ilona, uczennica LO im. Sowińskiego.

Jak świętować, czyli od symbolicznego kwiatka do... elektrycznego grilla

- Nie należy przesadzać z wartością prezentów! – zaznacza jedna z wychowawczyń warszawskiego gimnazjum. - To święto całej szkoły, a więc zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Ważne jest, by pokazać, że nauczyciele są autorytetami i przyjaciółmi uczniów. Liczy się przede wszystkim wdzięczność wychowanków... Właśnie na tym nauczycielom najbardziej zależy... - W Dzień Nauczyciela uczniowie wybierają głównie wiązanki, po jednej dla każdego nauczyciela - mówi sprzedawczyni w kwiaciarni. - W mojej klasie zawsze składamy życzenia i dajemy symboliczny prezent - podkreśla 14-letnia Ola. - Nie chcemy, by dawanie upominku kojarzyło się z łapówką, a Dzień Nauczyciela - dniem, w którym da się ubłagać panią od geografii, by przełożyła klasówkę.

Wszystkim nauczycielom, z okazji ich święta, życzę wszystkiego najlepszego. Owocnej pracy z dziećmi i młodzieżą!
A co Wy sądzicie o Dniu Nauczyciela?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.10.2006 22:38

Nie, zdecydowanie nie... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najsłynniejszy elementarz, pamiętam - to Falkowskiego. Czy z tych samych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz nazywa się to Dzień Edukacji Narodowej. :-) Myślę, że dobrze (choćby ze względów wychowawczych), że takie święto jest. Kalendarz szkolny przewiduje czczenie świąt narodowych, pamięta się o andrzejkach, mikołajkach, itd., więc źle byłoby, gdybyśmy zrezygnowali z obchodów... jednak Dnia Nauczyciela. ;-) Oczywiście w rozsądnej formie. Jestem zdecydowaną przeciwniczką przyjmowania prezentów. W tym roku przekonałam też swoich kolegów i koleżanki, że kwiatek wystarczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.