Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22701 miejsce

Dzień nauczyciela: Zieloni krytykują rząd za politykę edukacyjną

Warszawskie koło partii Zieloni 2004 rozesłało do mediów oświadczenie w którym krytycznie odnosi się do polityki w zakresie edukacji prowadzonej przez rząd Donalda Tuska.

Stołecznym politykom partii nie podoba się zamykanie kolejnych placówek oświatowych, obchodzenie Karty Nauczyciela poprzez oddawanie szkół organizacjom pozarządowym a także masowe zwolnienia w sektorze oświaty.

Zdaniem warszawskich Zielonych skandalem jest zamykanie stołówek szkolnych przez warszawskich samorządowców związanych z Platformą Obywatelską. Partia przypomina, że takie działania zostały podjęte przez burmistrzów Mokotowa, Śródmieścia i Bielan.

Treści na blogu Zielona Warszawa - CC 3.0. / Fot. Zielonawarszawa.blogspot.com"Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za polską edukację. Na pewno odpowiedzialne nie jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, które od wielu lat tylko przysłuchuje się debatom o edukacji. Najwyraźniej odpowiedzialne nie są samorządy, które najchętniej zlikwidowałyby wszystkie szkoły, a zaoszczędzone pieniądze wydały na igrzyska. Czy burmistrz Mokotowa ma być podmiotem kształtującym polską politykę edukacyjną?" - pisze w przesłanym do mediów stanowisku Elżbieta Hołoweńko, członkini zarządu Partii Zieloni i szefowa koła warszawskiego ugrupowania.

Zdaniem członka warszawskich Zielonych, Piotra Kozaka mimo, iż obecnie wyniki polskich uczniów cały czas plasują się w europejskiej czołówce, to polityka liberalno-ludowego rządu, a także warszawskiego magistratu to prosta droga do obniżenia wyników.

Oświadczenie koła warszawskiego Zielonych jest częścią działań partii na rzecz poprawy stanu szkolnictwa w Polsce.

Program Zielonych (w tym dział Edukacja)

"Zieloni chcą szerszego dostępu do edukacji przedszkolnej, średniej i uniwersyteckiej, studiów doktoranckich oraz możliwości uczenia się przez całe życie. Większej demokratyzacji i mniejszej komercjalizacji edukacji. Powinna ona przeciwdziałać dyskryminacji i akcentować ekologię, dialog międzykulturowy, uwzględniać kwestie równości płci i praw mniejszości. Edukacja nie jest towarem ani przywilejem, lecz prawem. Jej zadaniem jest rozwijanie kreatywności osób w różnym wieku, włączanie społeczne obywatelek i obywateli, a także uchodźców i uchodźczyń, migrantek i migrantów. Zaniedbanym aspektem edukacji w Polsce jest wychowanie obywatelskie z wiedzą o demokracji, który chcemy wzmocnić" - czytamy w programie partii.

Pełna treść stanowiska na blogu Zielona Warszawa

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.