Facebook Google+ Twitter

Dzień Ochrony Informacji Niejawnych

Współautorzy: Barbara Podgórska

Po raz pierwszy w Polsce obchodzono Dzień Ochrony Informacji Niejawnych. Patronat medialny nad uroczystościami sprawowały Wiadomości 24.pl

 / Fot. Adam K. PodgórskiInicjatorem ustanowienia DOIN jest Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych. Datę obchodów wyznaczono na 22 stycznia, w rocznicę uchwalenia w 1999 roku, pierwszej ustawy o ochronie informacji niejawnych mającej fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego RP.

 / Fot. Adam K. Podgórski-Obchodząc DOIN chcemy popularyzować tematykę ochrony informacji niejawnych w nowoczesnym społeczeństwie obywatelskim i informatycznym - przekonuje płk. rez. Mieczysław T. Koczkowski, prezes zarządu KSOIN. - Pragniemy zwrócić uwagę na potrzebę stałej ochrony tajemnicy państwowej oraz innych tajemnic prawem chronionych, na rolę i zadania pionów ochrony oraz wpływać na świadomość osób odpowiedzialnych i ich wiedzę o zagrożeniach oraz o potrzebie doskonalenia systemy ochrony informacji.


 / Fot. Adam K. PodgórskiW piątek, 20 stycznia, Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych zorganizowało dzień otwarty, oferując w siedzibie stowarzyszenia doradztwo, konsultacje i porady prawne, zainteresowanym instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym.

Po południu w Wojskowych Zakładach Mechanicznych w Siemianowicach Śląskich odbyła się uroczysta sesja naukowa, z udziałem przedstawicieli ministerstw, uczelni wyższych, mediów i wiodących podmiotów gospodarczych z całej Polski.

 / Fot. Adam K. PodgórskiO przesłankach i genezie ustawy o ochronie informacji niejawnych opowiedział Tomasz Borkowski, sekretarz i dyrektor biura Kolegium ds. Służb Specjalnych. O roli pionów OIN dla firm i instytucji w kontekście ustanowienia kierowników jednostek organizacyjnych i pełnomocników OIN, mówił dr. hab. Sławomir Zalewski z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

5*Cicho,sza

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarosław Kamczyk
  • Jarosław Kamczyk
  • 22.01.2012 13:54

Zdecydowanie! W Polsce niestety niedocenianym, ale dzięki takim eventom podejście do tematu zmienia się na lepsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat rozwojowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.