Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16901 miejsce

Dzień Ochrony Informacji Niejawnych

Współautorzy: Barbara Podgórska

Po raz pierwszy w Polsce obchodzono Dzień Ochrony Informacji Niejawnych. Patronat medialny nad uroczystościami sprawowały Wiadomości 24.pl

 / Fot. Adam K. PodgórskiInicjatorem ustanowienia DOIN jest Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych. Datę obchodów wyznaczono na 22 stycznia, w rocznicę uchwalenia w 1999 roku, pierwszej ustawy o ochronie informacji niejawnych mającej fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego RP.

 / Fot. Adam K. Podgórski-Obchodząc DOIN chcemy popularyzować tematykę ochrony informacji niejawnych w nowoczesnym społeczeństwie obywatelskim i informatycznym - przekonuje płk. rez. Mieczysław T. Koczkowski, prezes zarządu KSOIN. - Pragniemy zwrócić uwagę na potrzebę stałej ochrony tajemnicy państwowej oraz innych tajemnic prawem chronionych, na rolę i zadania pionów ochrony oraz wpływać na świadomość osób odpowiedzialnych i ich wiedzę o zagrożeniach oraz o potrzebie doskonalenia systemy ochrony informacji.


 / Fot. Adam K. PodgórskiW piątek, 20 stycznia, Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych zorganizowało dzień otwarty, oferując w siedzibie stowarzyszenia doradztwo, konsultacje i porady prawne, zainteresowanym instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym.

Po południu w Wojskowych Zakładach Mechanicznych w Siemianowicach Śląskich odbyła się uroczysta sesja naukowa, z udziałem przedstawicieli ministerstw, uczelni wyższych, mediów i wiodących podmiotów gospodarczych z całej Polski.

 / Fot. Adam K. PodgórskiO przesłankach i genezie ustawy o ochronie informacji niejawnych opowiedział Tomasz Borkowski, sekretarz i dyrektor biura Kolegium ds. Służb Specjalnych. O roli pionów OIN dla firm i instytucji w kontekście ustanowienia kierowników jednostek organizacyjnych i pełnomocników OIN, mówił dr. hab. Sławomir Zalewski z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

5*Cicho,sza

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarosław Kamczyk
  • Jarosław Kamczyk
  • 22.01.2012 13:54

Zdecydowanie! W Polsce niestety niedocenianym, ale dzięki takim eventom podejście do tematu zmienia się na lepsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat rozwojowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.