Facebook Google+ Twitter

Dzień Ochrony Informacji Niejawnych. Doceniona inicjatywa

Współautorzy: Barbara Podgórska

Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, zgodnie z postanowieniami grudniowego walnego zebrania członków, czyni starania o ustanowienie w Polsce Dnia Informacji Niejawnych.

LOGO KSOIN / Fot. KSOINStowarzyszenie sugeruje, że powinien on przypadać w dniu 22 stycznia, upamiętniającym uchwalenie w roku 1999, pierwszej ustawy o ochronie informacji niejawnych
KSOIN skierowało listy intencyjne, między innymi do marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza. Z Biura Marszałka nadeszło pismo „z uznaniem przyjmujące wiadomość o rozpoczętych działaniach aktywizujących i integrujących środowisko w podjętym zamiarze” oraz wysoko oceniające aktywność organizacji. Swoja aprobatę wyraził również Mikołaj Dowgielewicz. pełnomocnik rządu odpowiedzialny za przygotowanie administracji państwowej do sprawowania przez RP przewodnictwa w Unii Europejskiej.

Prezes KSOIN, płk rez. Mieczysław T. Koczkowski, objaśnia intencje pomysłodawców: - Sprawa bezpieczeństwa informacyjnego kraju, a zwłaszcza ochrona informacji niejawnych, powinna być bliska każdemu z nas, szczególnie osobom, które odpowiadają na co dzień za przetwarzane informacje niejawne, poczynając od urzędu gminy czy miasta, przez przedsiębiorstwa, do centralnych instytucji państwowych włącznie. Ustanowienie Dnia Ochrony Informacji Niejawnych ma na celu zapewnienie społecznego wsparcia oraz podkreślenie rangi i znaczenia ochrony tych informacji w Polsce.

Odwołujemy się do „precedensu” - ustanowionego już i obchodzonego w Polsce od pięciu lat, w dniu 28 stycznia, Dnia Ochrony Danych Osobowych, którego znacznie mocno docenia Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Dzień ten jest również akcentowany od trzydziestu lat w Unii Europejskiej. Z uwagi na polską prezydencję, będziemy więc starali się wystąpić z inicjatywą ustanowienia Dnia Ochrony Informacji Niejawnych w Unii Europejskiej.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.