Facebook Google+ Twitter

Dzień otwarty u Rzecznika Praw Obywatelskich

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-06-18 17:08

W Warszawie oraz w Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu 21 czerwca odbędzie się Dzień Otwarty z Rzecznikiem Praw Obywatelskich.

Ubiegłoroczny dzień otwarty. / Fot. Biuro RPOTo już trzecie tego typu wydarzenie, mające na celu zapoznanie odwiedzających nas gości z misją, historią i zasadami działania urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym roku Dzień Otwarty odbędzie się jednocześnie w siedzibie w Warszawie przy ul. Długiej 26 oraz w trzech pełnomocnictwach, czyli Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu.

Motywem przewodnim Dnia Otwartego będzie promocja projektu RPO Codziennikprawny.pl.
Jest to nowa inicjatywa Rzecznika Praw Obywatelskich na rzecz ułatwienia dostępu do informacji prawnej. Od 16 czerwca pod adresem Codziennikprawny.pl znaleźć można odpowiedzi na setki pytań dotyczących kwestii prawnych, z którymi zdarza nam się mierzyć każdego dnia: w pracy, w urzędzie, w sklepie czy w domu.

Poza tym każdy gość Dnia Otwartego w Warszawie będzie mógł poznać historię oraz pracę instytucji Rzecznika. Zyska o niej możliwie pełną informację. Dowie się, kto powołuje Rzecznika, przed kim Rzecznik odpowiada, kto może zwrócić się o pomoc do RPO, co powinien zawierać wniosek i jak się go wypełnia. Będzie także miał przede wszystkim możliwość złożenia takiego wniosku i rozmowy ze specjalistami z Biura, pracownikami Zespołów Merytorycznych.

Podczas Dnia Otwartego organizowane są również wycieczki po Biurze „Śladami wniosku” pozwalające poznać drogę rozpatrywania spraw trafiających do Rzecznika i jednostki organizacje, które się nimi zajmują. Wśród licznych atrakcji w tym Dniu znaleźć można: konkurs „I Ty możesz zostać RPO”, którego uczestnicy rozpatrują przykładowe sprawy oraz Kącik Małego Obywatela, gdzie najmłodsi będą uczestniczyć w różnego rodzaju grach i zabawach. Ponadto przewidziane są liczne inne miłe niespodzianki.

Ważnymi uczestnikami Dnia Otwartego będą organizacje społeczeństwa obywatelskiego, z którymi RPO współpracuje przy realizacji swoich działań z zakresu edukacji obywatelskiej. Obecni będą przedstawiciele m.in.: Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Polskiego Centrum Mediacji, Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych.

Mamy nadzieję, że impreza ta pozwoli przybliżyć wszystkim uczestnikom działania jednej z najbardziej przyjaznych i otwartych dla obywateli instytucji w Polsce, jaką jest właśnie Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Zapraszamy na Dzień Otwarty z Rzecznikiem Praw Obywatelskich w Warszawie, przy ul. Długiej 26, w niedzielę, 21 czerwca, w godzinach od 10 do 15. Konferencja prasowa o godz. 12.

Anna Kabulska
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.