Facebook Google+ Twitter

Dzień otwarty w gliwickiej zajezdni tramwajowej

Jeśli zastanawiasz się jak zagospodarować czas w ciepłe, sobotnie popołudnie, to niewątpliwie ciekawą gratką jest możliwość zobaczenia i zwiedzenia zajezdni tramwajowej! Ale to nie jedyna atrakcja tego dnia.

Plakat promujący imprezę przygotowany przez organizatora. / Fot. KMTM Chorzów BatoryNajbardziej "smakowita" będzie z pewnością możliwość przejazdu wagonami nauki jazdy wraz z instruktorami oraz parada tramwajów, które przejadą od Placu Wolności w Zabrzu aż do zajezdni w Gliwicach.

Co jeszcze przygotowano?

Już od 8 rano w sobotę (29 września), w Zabrzu przy ulicy Kondratowicza, rozpocznie się turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa Tramwajów Śląskich. Od godz. 12 będzie można wraz z przewodnikiem zwiedzić Zajezdnię Tramwajową w Gliwicach. Towarzyszyć temu będą m.in. wystawa taboru tramwajowego i technicznego, wspomniana nauka jazdy wraz z instruktorem, wystawa pokonkursowa pt. "Tramwaj przyjazny środowisku". Również ciekawym punktem programu będzie wkolejenie wagonu połączonego wraz z pokazem sprzętu technicznego (godz. 14). Na godz. 15 zaplanowano natomiast CrashTest, czyli zderzenie tramwaju z samochodem. Przy tej okazji będzie można zobaczyć pokaz akcji ratowniczej.

Nie zabraknie gier i zabaw dla dzieci. Będzie również możliwość malowania twarzy, skorzystania z ogólnodostępnej dmuchanej zjeżdżalni oraz trampoliny.

Dla wszystkich chętnych zostaną uruchomione dodatkowe linie dowożące zwiedzających (szczegóły: www.tram-silesia.pl).

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.