Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13593 miejsce

Dzień otwarty w Łódzkiej Jednostce Strzeleckiej

Być może nie każdy wie, że w Łodzi od 2000 roku działa Związek Strzelecki ,,Strzelec”, organizacja społeczno- wychowawcza i jego terenowy oddział - jednostka nr 4008 Łódź.

Drużyna Strzelecka podczas zajęć z taktyki na Poligonie w Siedlcach . / Fot. Piotr MarciniakPo raz kolejny Łódzka Jednostka Strzelecka nr 4008 organizuje dzień otwarty połączony z naborem, na który zaprasza młodzież (nie tylko do wstąpienia w swoje szeregi).

Jeżeli interesujesz się militariami i wojskowością, a swoją przyszłość zawodową wiążesz z Wojskiem Polskim, bądź po prostu chcesz miło i ciekawie spędzić czas, "Strzelec" to dobra propozycja dla Ciebie.

Jednostka oferuje szkolenie ogólnowojskowe jak również specjalistyczne kursy: taktyki ,,zielonej”, ,,czarnej”, spadochronowe, płetwonurkowe, wspinaczki i pierwszej pomocy. Łódzcy strzelcy zapewniają także logistykę, doskonałą kadrę instruktorską oraz sprzęt indywidualny.

Działalność jednostki to przede wszystkim regularne szkolenia wojskowe, teoretyczne oraz praktyczne w terenie. Kolejnymi formami aktywności organizacji są szkolenia w zakresie patriotyczno-obronnym, kursy specjalistyczne, manewry z udziałem innych jednostek.

,,Strzelcy"z łódzkiej oraz szczecińskiej  jednostki    w trakcie kursu walki w mieście . / Fot. Piotr MarciniakCzłonkowie organizacji mają także możliwość uczestniczenia w obozach letnich i zimowych, szkołach przetrwania (survival), marszach kondycyjnych i grach terenowych.

Jednostka nr 4008 kładzie również duży nacisk, na zajęcia sportowe, naukę walki wręcz oraz działań antyterrorystycznych. Ważną częścią pracy ,,Strzelca" są wykłady poświęcone historii Polski i historii Związku.

Odział strzelecki w trakcie zwiedzania wystawy Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach w 2008r. / Fot. Piotr MarciniakKilka razy w roku młodzi ludzie w wojskowych mundurach pomagają przy organizacji oraz przebiegu uroczystości o charakterze państwowym, patriotycznym, wojskowym oraz obchodach rocznicowych.

Związek Strzelecki jest ogólnopolską, apolityczną i pozarządową organizacją społeczno-wychowawczą posiadającą bogatą historię i tradycję sięgającą początku XX w.
"Strzelec” ściśle współpracuje z Ministerstwem Obrony Narodowej i Ministerstwem Edukacji Narodowej .

Jednostka nr 4008 zaprasza na dzień otwarty oraz akcję werbunkową, która odbędzie się
11 października od godz. 11 do 14 w siedzibie ,,Strzelca" przy ulicy Zawiszy Czarnego 39 w Łódzi (Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1).

Kontakt z jednostką
Tel.kom. 605-174-008
www.js4008.xt.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.