Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1350 miejsce

Dzień Otwarty w Muzeum Historycznym. Wystawa LOPP

VI Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego w Muzeum Historycznym.

 / Fot. muzeumDzień Otwarty W Muzeum Historycznym W Legionowie.
Muzeum Historyczne w Legionowie zaprosiło do udziału w projekcie Dzień w Muzeum Historycznym w Legionowie w VI edycji Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego w dniu 9 czerwca 2017 r. do siedzibie głównej wielu zwiedzających. Pracownicy muzeum przygotowali dla gości dzień otwarty, w którym wzięły udział grupy z Warsztatów Terapii Zajęciowej – przy Ośrodku Pomocy Społecznej i przy Stowarzyszeniu Amicus WTZ im św.. Rity, Środowiskowy Dom Samopomocy w Serocku oraz Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.
 / Fot. Jerzy JastrzebskiLiga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej.
Podczas tegorocznej edycji uczestnicy zwiedzili z przewodnikiem wystawę czasową pt. "LOPP - Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej", poświęconej wyjątkowej organizacji, która w niepodległej Polsce zrzeszyła społeczeństwo, przygotowując i szkoląc do obrony w przypadku kolejnego konfliktu zbrojnego. Liga Obrony Powietrznej Państwa została zorganizowana z inicjatywy członków władz Aeroklubu Rzeczypospolitej Polskiej, jako niezależna od Aeroklubu powszechna organizacja mająca na celu rozwój lotnictwa w Polsce. Nazwę organizacji zaproponował pisarz Andrzej Strug. 22 maja 1923 przyjęto statut Ligi, a 4 sierpnia 1923 ukonstytuowały się jej pierwsze władze. Pierwszym prezesem Zarządu Głównego był Zygmunt Jastrzębski, a honorowym członkiem był Prezydent RP Ignacy Mościcki. Tę wiedzę przekazywał zwiedzającym i oprowadzał po wystawie główny inwentaryzator muzeum - Rafał Degiel.
 / Fot. Jerzy JastrzębskiMuzeum dostępne.
Dzięki takim spotkaniom Muzeum Historyczne w Legionowie pokazało, że jest dostępne dla wszystkich. Przeszkolona kadra pracowników muzeum jest przygotowana na kontakt z gościem niepełnosprawnym i ma doświadczenie zarówno w oprowadzaniu po wystawach grup niepełnosprawnych, jak i organizowaniu dla nich warsztatów. Co roku legionowskie muzeum przeprowadza zajęcia w ramach akcji lata i zimy w mieście, które mają charakter integracyjny i uczestniczą w nich bardzo chętnie również dzieci z różnymi niepełnosprawnościami Oprócz wiedzy na temat tej organizacji zwiedzający obejrzeli setki eksponatów związanych z jej działalnością. Maski przeciwgazowe, plakaty materiały propagandowe, ulotki, telefony, sprzęt paramilitarny. Zwiedzanie wystawy jak i warsztaty, które odbyły się po niej było przygotowane perfekcyjnie.
W trakcie warsztatów plastycznych uczestnicy zajęć wykonali własne modele samolotów. Każdy uczestnik mógł sprawdzić, czy jego samolot naprawdę lata. Okazało się, że wszystkie modele poddane próbom zdały egzamin z latania.

 / Fot. muzeum / Fot. muzeum / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. muzeum

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.