Facebook Google+ Twitter

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Społecznych przy Fabrycznej

Wierszami o wiośnie powitają uczniowie Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” gości, którzy w sobotę odwiedzą ich szkołę w ramach Dnia Otwartego.

 / Fot. SLO STO 8 / Fot. SLO STO 8 / Fot. SLO STO 8„Fabryczna - ulica magiczna” tak o swojej szkole mówią jej uczniowie; w sobotę chcą pokazać jej zalety z każdej strony. Gospodarze oprowadzą gości po zabytkowej szkolnej kamienicy i po stuletnim „drewnianym domu”, w nieformalny sposób opowiedzą o szkole, a wolontariusze o swoich akcjach. Szkolny teatr pokaże, jak przygotowuje się do kolejnej premiery, można będzie podejrzeć, jak odbywa się szkolne przygotowanie do certyfikatu z języka angielskiego TELC. Szkolna rzeczywistość zaprezentowana zostanie na filmach video, prezentacjach multimedialnych, do wglądu będą także tradycyjne kroniki szkolne.
- Zademonstrujemy unikalne dekoracje, które w ramach konkursu edukacyjnego Odyseja Umysłu stworzyli nasi uczniowie i dostali się do finału, a w sali fizycznej rozstawimy doświadczenia z naszej Akademii Małolata, będzie też możliwość prezentacji fragmentu zajęć z fizyki – mówi Ewa Drozdowska, dyrektor ZSZ. - Oczywiście zapraszamy do oglądania naszej „Galerii na płocie” i na drugim piętrze.
Ale będzie to też dzień pracowity: w sobotę w szkole odbędzie się półfinał międzyszkolnego konkursu lingwistycznego Poliglota 2017, będzie można wziąć udział w grach historyczno- edukacyjnych i poznać zasady Debat Oksfordzkich, w których uczestniczą uczniowie szkoły.
Jak podkreśla dyrekcja, szkoły z Fabrycznej preferują naukę przez doświadczenie - uczniowie wychodzą i wyjeżdżają na wycieczki naukowe, m.in. na warsztaty do Centrum Nauki Kopernik. Z okazji Dni Mózgu licealiści wezmą udział w warsztatach w Gdańsku, a z okazji Dnia Edukacji Prawnej wyszli do sądu na warsztaty z negocjatorem sądowym. Uczniowie uczestniczą też w zajęciach na UwB, odwiedzają warszawskie teatry.
- Fabryczna 10 to miejsce wyjątkowe – mówi o swoje szkole Ewa Drozdowska. - Charakteryzuje nas wieczna zmiana, jednak nie jest ona nigdy rewolucją. Co roku pojawiają się w szkole nowi uczniowie i to oni są sprawcami modyfikacji, to oni wnoszą swój potencjał i swoje marzenia w mury zabytkowej kamienicy, to taki pozytywny stale wiejący wiatr zmian. Czasami absolwenci pytają, dlaczego za naszych czasów tego nie było, a ja mogę tylko odpowiedzieć: bo tego nie wymyśliliście. Oczekujemy więc uczniów pełnych pomysłów i marzeń, pracowitych, z poczuciem humoru, chętnych do współpracy, przekonanych, że kultura to ich podstawowa potrzeba.
W skład ZSZ przy Fabrycznej wchodzi I Społeczne Liceum Ogólnokształcące (liczące 90 uczniów - po dwie klasy każdego rocznika) Społeczne Gimnazjum nr 8 (105 uczniów) oraz Społeczna Szkoła Podstawowa nr 11, w której planowane są dwie klasy VII. Dzień Otwarty dotyczy liceum i VII klas podstawówki (dla pozostałych klas szkoły podstawowej Dzień Otwarty odbył się w lutym).
Szkoły zapraszają do odwiedzin w godzinach 10-14.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.