Facebook Google+ Twitter

Dzień papieża Benedykta XVI

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-29 08:20

Dziś przypada dzień papieża Benedykta XVI. Mszę św. dziękczynną polscy biskupi oprawią (godz. 16.30) w kościele św. Krzyża w Warszawie. Uroczystościom będzie przewodniczył nuncjusz apostolski abp Józef Kowalczyk.

Msze św. dziękczynne za Ojca Świętego i w intencji jego dalszej posługi będą dziś odprawiane w całej Polsce. O obchodach Dnia Papieskiego Benedykta XVI pasterze polskiego Kościoła zadecydowali we wrześniu 2005 roku.

Przypadająca 29 czerwca uroczystość świętych Piotra i Pawła jest tradycyjnie w Kościele powszechnym dniem szczególnej łączności z następcą św. Piotra i Stolicą Apostolską. Na całym świecie są zbierane wówczas datki na działalność charytatywną papieża, zwane świętopietrzem. W Polsce świętopietrze zbierają księża proboszczowie w parafiach, przekazują je do kurii diecezjalnych, a biskupi do nuncjatury apostolskiej, skąd pieniądze są wysyłane do Watykanu.

Można też wspierać działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej, wpłacając w dowolnym terminie pieniądze na poczcie na rachunek bieżący Stolicy Apostolskiej, bądź dokonać przelewu na jej konto w UniCredit Banca. Ich numery są dostępne na stronie www.vatican.va.

Nowością jest możliwość przelewu z karty kredytowej w internecie, pod tym samym adresem www.vatican.va. W każdej chwili można też wysłać datek w postaci czeku, wystawionego na: "Jego Świątobliwość Papież Benedykt XVI, 00120 Citta del Vaticano". Świętopietrze wprowadzili po raz pierwszy u siebie w VIII w. nawróceni Anglicy pod nazwą "Denarius Sancti Petri".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.