Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20307 miejsce

Dzień Piłki Nożnej Kobiet w CH Skorosze w Warszawie

Kolejny sukces polskiej Piłki Nożnej Kobiet. 14 listopada jest Dniem Piłki Nożnej Kobiet w CH Skorosze w Warszawie. Zainteresowanie "piękniejszą stroną futbolu" wzrasta po sukcesach w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2011.

Reprezentacja Polski. Mecz z Rumunią. / Fot. Hanna Urbaniak/pilkakobieca.com.pl/photo14 listopada 2009 roku to dzień szczególny nie tylko dla sympatyków piłki nożnej kobiet, ale również dla tych, którzy dopiero o niej usłyszeli, a chcieliby poznać piękniejszą stronę futbolu bliżej. Szczególny dlatego, że 14 listopada od godz. 12 w Centrum Handlowym Skorosze w Warszawie odbędzie się happening związany z Dniem Piłki Nożnej Kobiet. Można to nazwać kolejnym sukcesem tej dyscypliny!

W mediach jest głośno o piłce nożnej mężczyzn, najczęściej jednak mówi się o porażkach reprezentacji i wielkich nadziejach, które zazwyczaj spełzają na niczym. Obecnie kończy się okres buntu przeciwko PZPN po najświeższej porażce, która być może otwarła niektórym oczy. Zmienił się selekcjoner i wszyscy oczekują z zapartym tchem "Co to teraz będzie".
Natomiast piłka nożna kobiet wiele razy dochodziła do momentu kulminacyjnego, stawała na szycie. Polska reprezentacja pokonywała jedne z lepszych drużyn w Europie, dobrze prezentowała się na eliminacjach do wielkich wydarzeń, takich jak np. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

Sympatycy piłki kobiecej, jak i same zawodniczki, bardzo zawiedli się na mediach. Nikt nie mówił o ich sukcesach, pojawiały się tylko informacje o kolejnych porażkach mężczyzn. Teraz nadszedł czas następnego przełomu! Wszystko przez zajęcie pozycji lidera w eliminacjach do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Niemczech w 2011 roku. „Orlice” wywalczyły to miejsce i więcej niż wzmiankę w mediach. Pojawiły się informacje w TVP, TVN, w RMF FM. Pasmo reportaży, w których padały same przychylne słowa. Być może miała na to wpływ sytuacja z męską piłką. Pozostaje nam czekać na dalsze zwycięstwa i upragniony awans.

Teraz CH Skorosze organizuje Dzień Piłki Nożnej Kobiet, na który serdecznie zapraszam. Atrakcji nie zabraknie.

Szczegółowy program na stronie: pzpn.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.