Facebook Google+ Twitter

Dzień Praw Człowieka i Światowej Solidarności z Tybetem już 10 grudnia

10 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W związku z samospaleniami w Tybecie, w Warszawie 10 grudnia o godz. 18 na Placu Zamkowym demonstrację organizuje Społeczność Tybetańska w Polsce.

W ostatnich dniach w Tybecie nasiliła się fala samospaleń i protestów przeciwko opresyjnej polityce rządu chińskiego. Tybetańczycy ciągle nie poddają się chińskiej okupacji i poświęcają swoje życie w walce o prawa człowieka.

Pomimo naszych ponawianych próśb o powstrzymanie się od drastycznych działań, fala samospaleń w Tybecie ciągle trwa. Do tej pory 92 Tybetańczyków podpaliło się, w tym 79 osób w roku 2012, a w samym listopadzie - 28. Chińska Partia Komunistyczna odpowiedziała bardziej represyjnymi środkami. Mamy wiele dowodów z poprzedniego stulecia o tym, że represyjna polityka nie trwa wiecznie. Ich głos to głosy ludzi, którzy wierzą w sprawiedliwość. Tybet potrzebuje niezachwianego wsparcia solidarności i sprawiedliwości.

Tego dnia chcielibyśmy zaprosić w imieniu Społeczności Tybetańskiej do udziału w Dniu Solidarności z Tybetem. Spotykamy się na Placu Zamkowym o godz. 18, a stamtąd wyruszymy pod Ambasadę Chińskiej Republiki Ludowej. Proszę o przyniesienie w miarę możliwości: świeczek lub zniczy.

Zobacz także:

YouTube
Solidaritywithtibet
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.