Facebook Google+ Twitter

Dzień prawdy dla łódzkich gimnazjalistów

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-06-29 11:15

Dziś w południe zostaną ogłoszone listy uczniów przyjętych do liceów, techników i szkół zawodowych. Kandydaci mogą sprawdzić, czy zostali przyjęci na stronie internetowej elektronicznej rekrutacji, w szkole lub za pośrednictwem sms.

Gimnazjaliści z Łodzi chcą mieć fach w ręku. Do klasy fryzjerskiej zgłosiło się 125 chętnych. Uczniowie ostatnich klas gimnazjów już w kwietniu wybierali placówki, w których chcą się dalej uczyć. - Można było wybrać trzy szkoły. Pierwsza najlepsza, a dwie kolejne nieco gorsze. Dla bezpieczeństwa - tłumaczy swoją strategię Patryk Huebner, który zamierza zdawać do łódzkiego XXI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kopernika.

Choć młodzież najchętniej wybierała licea ogólnokształcące, niespotykaną od lat popularnością cieszyły się w tym roku niektóre technika i szkoły zawodowe. W Łodzi najwięcej kandydatów ma Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ul. Sienkiewicza 88, czyli "Gastronomik". Popularne są także: licea ogólnokształcące III, XXI, XXV, XXVI, IV; technika logistyczne w ZSP 3 i ZSP 2, Technikum Geodezyjne w ZSP 13, Technikum Przemysłu Spożywczego w ZSP 6 i samochodówka w ZSP 7.

Do klasy fryzjerskiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 21 przy ul. Żubardzkiej zgłosiło się 125 osób. Być może w związku z tym trzeba będzie utworzyć dodatkowy oddział. Z powodu braku chętnych konieczne okazało się natomiast zlikwidowanie pięciu innych klas. Są to oddziały w: Technikum Księgarskim (ZSP nr 11), XV Liceum Profilowanym (ZSP nr 15), XX Liceum Profilowanym (ZSP nr 20), XXI Liceum Profilowanym (ZSP nr 21) i Technikum Ekonomicznym (ZSP nr 21).

Absolwenci gimnazjów nie powinni się jednak martwić. W łódzkich szkołach średnich dla 9.150 kandydatów przygotowano 9.925 miejsc. Osoby, które dziś nie zostaną przyjęte, mogą szukać miejsca w mniej popularnych placówkach. Ostateczne listy przyjętych pojawią się 4 lipca.
(mg)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.