Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14456 miejsce

Dzień Św. Patryka w krakowskim Starym Porcie

Tradycyjnie już krakowski pub "Stary Port" uczci 17 marca Dzień Św. Patryka. O godzinie 19.30 zacznie się koncert zespołu "Grogers".

Koniczyna - symbol Irlandii / Fot. źródło: wikipedia commons17 marca jest irlandzkim świętem narodowym, ku czci patrona Irlandii - świętego Patryka. Ów święty dokonał chrztu kraju, wcześniej za pomocą koniczyny (dziś symbol Irlandii) tłumacząc istnienie Trójcy Świętej.

Wolne od pracy, hucznie obchodzone na ulicznych festynach i paradach wśród dominującego wszędzie koloru zielonego - to cechy tego irlandzkiego święta. Obchodzone jest ono przez Irlandczyków rozsianych po całym świecie, jest też świętem kościelnym. Jako że Dzień Świętego Patryka jest świętem bardzo radosnym, szybko przyjął się w innych krajach, także w Polsce. Zwyczajowo w ten dzień spotykamy się w pubach z irlandzką muzyką popijając zielone piwo.

Co roku krakowski "Stary Port" obchodzi to święto. Podobnie jak w poprzednich latach będziemy Grogersi w "Starym Porcie" / Fot. źródło: materiały zespołumogli posłuchać irlandzkiej muzyki granej przez zespół "Grogers". Jest to grupa, której początki sięgają 1994 roku, jako szkolnej kapeli. Po kilku zmianach personalnych i stworzeniu przez kilku członków odrębnej grupy, zespół gra w składzie:
Wojciech Węcław: wokal, whistle, flet irlandzki, kości
Marek Wilk: wokal, bodhran
Michał Jabłoński - Jabol: wokal, flażolet, banjo tenorowe, mandolina
Grzegorz Mazur - Żółwik: wokal, akordeon, koncertina
Łukasz Menżyński: wokal, gitara akustyczna
Andrzej Staszczak: kontrabas / gitara basowa

Aktualny skład zespołu / Fot. źródło: materiały zespołuTworząca m.in. ballady irlandzkie i tradycyjną muzykę irlandzką grupa wyróżnia się tym, że wykonuje piosenki w oryginalnym języku angielskim. - Staramy się tworzyć muzyczną atmosferę rodem z irlandzkich pubów - mówi członek zespołu Wojciech Węcław. Sam, jak przyznaje, Dzień Świętego Patryka spędza przy zielonym piwie i dźwiękach irlandzkiej muzyki.

Wszystkich, którzy chcą posłuchać irlandzkich ballad, dźwięków whistle, kości czy flażoletu zapraszam na koncert z muzyczną niespodzianką do „Starego Portu” 17 marca o 19.30.

Więcej informacji o zespole na stronie: http://www.grogers.gejtawy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Sprawdzę to dziś, zwłaszcza, że za piwem nie przepadam, więc zobaczę, czy magia Dnia Świętego Patryka działa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.03.2010 20:10

Czekam na relacje ze spotkania w Starym Porcie . Pewnie będzie jak zawsze fantastyczna atmosfera a przy dźwiękach Maringo, The Living of Liverpool czy Whisky in the jar, Guiness smakuje wyśmienicie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.