Facebook Google+ Twitter

Dzień św. Patryka w warszawskiej International American School

W International American School odbyły się uroczyste obchody Dnia św. Patryka. Dzieci, młodzież oraz zaproszeni goście poznali historię i kulturę Irlandii – podziwiali stare irlandzkie pieśni i tańce.

Taniec irlandzkiOd wielu lat Dzień św. Patryka, jest szczególnie uroczyście obchodzony w warszawskiej International American School (I.A.S.). Również w tym roku odbył się historyczno-kulturalny spektakl.

- Naszym marzeniem jest, aby to święto oprócz radosnego, pełnego zabaw i uciech charakteru było także okazją do szerszego poznawania dorobku narodowego mieszkańców zielonej wyspy - mówi Mark Sanderson, dyrektor I.A.S.

W I.A.S. przywiązuje się ogromną wagę do edukacyjnego charakteru święta. W trakcie jego trwania odbywają się koncerty, pokazy tańców. Obowiązkowym kolorem jest zielony. Wszechobecna jest koniczyna - symbolizująca wiosnę i oczywiście Irlandię.


Mieszkańcy Zielonej Wyspy wiele zawdzięczają patronowi - świętemu Patrykowi. To dzięki niemu porzucili wojenne rzemiosło i zaczęli chwalić boże dzieło spisując księgi. Religijność i nauka szły ze sobą w parze.
 

Młodzież z I.A.S. biorąc udział w konkursach i prelekcjach poznała piękną i bogatą historię Irlandii, postać św. Patryka - biskupa za którego sprawą dokonała się w mieszkańcach wyspy przemiana duchowa. Udekorowany na zielono budynek szkoły oraz uczniowie w zielonych barwach stanowili prawdziwą „Zieloną Wyspę” na warszawskich Kabatach.

A jak świętuje się ten dzień w Irlandii? O tym w sposób niezwykle barwny i obrazowy, opowiedział specjalnie na tę okazję zaproszony gość - Michael Murphy - prezes Warszawskiej Organizacji Charytatywnej.

W programie uroczystości nie zabrakło również pieśni irlandzkich, które wykonał Matthew Griggs. Odbył się wspaniały pokaz starych tańców irlandzkich w wykonaniu grupy młodzieży, ze szkoły tańca irlandzkiego „Ua Niall” w Warszawie. Wśród członków zespołu jest wielu laureatów międzynarodowych konkursów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak, w Polsce już w coraz większej ilości miejsc ludzie bawią się w dniu św. Patryka. My w tym roku wybraliśmy się zobaczyć wreszcie na żywo patrykalia w Irlandii. Było fantastycznie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.