Facebook Google+ Twitter

Dzień św. Patryka. Warszawiacy szukają koniczyny pod Kolumną Zygmunta

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-17 10:29

Już o 8 Warszawa zaczęła świętowanie pod Kolumną Zygmunta. Przez cały dzień można będzie szukać czterolistnej koniczyny w specjalnie wyhodowanych, pierwszych w tym roku koniczynowych zagonach. Irlandczycy po dziś dzień wierzą, że znalezienie tej małej roślinki w dniu święta patrona Irlandii przynosi podwójne szczęście!

 / Fot. plakatJuż w najbliższy czwartek tj. 17 marca odbędzie się w Warszawie happening z okazji Dnia św. Patryka. Zapraszamy wszystkich warszawiaków pod Kolumnę Zygmunta, gdzie przez cały dzień będą mogli szukać czterolistnej koniczyny w specjalnie wyhodowanych, pierwszych w tym roku koniczynowych zagonach.

Irlandczycy po dziś dzień wierzą, że znalezienie tej małej roślinki w dniu święta patrona Irlandii przynosi podwójne szczęście. Warszawiacy, którzy znajdą swoje czterolistne szczęście otrzymają dodatkowo zniżki na wieczorny wypad do pubu oraz gadżety prawdziwego miłośnika najbardziej irlandzkiego z irlandzkich piw na świecie.

17 marca - Dzień św. Patryka. Zobacz, gdzie będą świętować warszawiacy

Dzień św. Patryka to jedno z najbardziej radosnych i znanych świąt na świecie. Nieodłącznym symbolem nawiązującym do irlandzkiej tradycji jest koniczyna. Zgodnie z wyspiarskimi legendami na jej przykładzie św. Patryk objaśniał istotę Trójcy Świętej, krzewiąc w ten sposób zasady wiary katolickiej.

17 marca na terenie pomiędzy Kolumną Zygmunta a kościołem św. Anny będę rosły połacie koniczyny – pierwsze tej wiosny. Wybrańcy, którym uda się odnaleźć jej czterolistną odmianę, oprócz przyrzeczonej przez Irlandczyków pomyślności, otrzymają typowe irlandzkie kapelusze oraz zniżki do pubów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.