Facebook Google+ Twitter

Dzień Szkoły bez Przemocy u premiera

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-05 15:14

Grupa uczniów wręczyła premierowi Donaldowi Tuskowi Księgę "Razem Przeciw Przemocy". Z okazji obchodzonego dziś "Dnia bez przemocy", dzieci rozmawiały z szefem rządu o problemie agresji w szkołach.

Donald Tysk podkreślał, że dokument, które dzieci przygotowały razem z psychologami, stanowi podwalinę dla walki z tym negatywnym zjawiskiem.

Psycholog profesor Janusz Czapiński - jeden z pomysłodawców akcji "Szkoła bez przemocy" - podkreślił podczas spotkania, że największa fala przemocy dotyka gimnazjalistów. Psycholog zaznaczył, że w żadnej innej szkole dzieci nie obawiają się tak bardzo, że padną ofiarą przemocy jak właśnie w gimnazjum. Zdaniem profesora Czapińskiego sytuacja w Polsce nie jest tak zła jak w niektórych krajach Unii, ale dynamika wzrostu skali przemocy jest alarmująca.

Profesor Czapiński powiedział, że do programu "Szkoła bez przemocy" włączyło się już 5 tysięcy polskich szkół. Co roku są nagradzane finansowo placówki z najlepszym programem.

Janusz Czapiński podkreślał, że w celu zmniejszania zjawiska agresji należy nauczyć najmłodszych zaangażowania we wspólne projekty jak akcje charytatywne czy wolontariat.

W obchodach "Dnia bez przemocy" uczestniczył wcześniej także prezydent Lech Kaczyński, który objął akcję patronatem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.