Facebook Google+ Twitter

Dzień w osadzie Świętego Mikołaja

Osada św. Mikołaja to pierwszy w Trójmieście zimowy park rozrywki dla dzieci, który powstał w okresie przedświątecznym na terenie Stajni Marysieńki w Gdyni Kolibkach.

Jednym ze stanowisk tematycznych jest stajenka z żywymi zwierzętami gospodarskimi, które można karmić specjalnie przygotowanymi smakołykami i głaskać. Gdy po zapłaceniu dukata (równowartość 5 zł) przekroczymy próg stajenki, powita nas biegający luzem biały koziołek spragniony pieszczot. Tuż obok znajduje się zagroda z prosiętami, nieco dalej para wołów, zupełnie nie przejmująca się zwiedzającymi i pokrzykiwaniem dzieci. Podkładają swoje wielkie łby do głaskania i dają się drapać po karkach. Jak na gospodarstwo przystało, nie brakuje również kur, klatki z gołębiami i królikami.

Wół nie chciał zabrać głosu. Wolał być głaskany. / Fot. A. Dryja

- Kontakt ze zwierzętami gospodarskimi to przygoda dla dzieci, ale również nawiązanie do historii stadniny w Kolibkach - mówi Agnieszka Matykowska, organizator.

A tak o stajence opowiadają mały Krystian i mama Filipa:

- Po wyjściu ze stajenki na dzieci czekają kolejne atrakcje - opowiada Agnieszka Matykowska.

Kurnik w świątecznej odsłonie. / Fot. A.DryjaPrzenosimy się teraz do fabryki Świętego Mikołaja. To osobny budynek na terenie stadniny. Z głośników płyną świąteczne piosenki, a na zmarzniętych czeka gorąca kawa i herbata. Tu każde dziecko może napisać lub narysować św. Mikołajowi, o czym marzy, a nad obiegiem korespondencji czuwa mnich. Listy i rysunki trafiają do specjalnej skrzynki pocztowej z napisem "Poczta Świętego Mikołaja".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.