Facebook Google+ Twitter

Dzień Walki z Malarią: Państwa i organizacje przekazują pieniądze na walkę z chorobą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-25 11:13

Dziś obchodzony jest światowy Dzień Walki z Malarią. W tym roku międzynarodowe organizacje i rządy wielu krajów uruchomiły specjalny fundusz pomocowy dla najbardziej potrzebujących krajów. Pieniądze na walkę z malarią przeznaczył między innymi Globalny Fundusz do Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią oraz brytyjski rząd.

225 milionów dolarów ma pomóc przede wszystkim w zapewnieniu nowoczesnych leków - podkreśla jeden z menadżerów międzynarodowej kampanii "Pokonać Malarię", Herve Verhoosel. - Mamy wszystko, by pokonać tę chorobę leki, i środki zapobiegawcze - mówi Verhoosel. - A jednak na malarię, co 30 sekund, umiera jakieś dziecko. Brak odpowiednich działań nie ma żadnego usprawiedliwienia .

Eksperci podkreślają, że dzięki takim działaniom można uratować milion ludzi rocznie. Jednym z celów ONZ jest objęcie programami pomocowymi 80 procent osób zagrożonych tą chorobą.

Jednocześnie naukowcy pracują nad szczepionkami, a także nad zmodyfikowanymi genetycznie komarami, które nie przenosiłyby śmiercionośnych pasożytów.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.