Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30085 miejsce

Dzień Walki z Rakiem. Ratujmy Artura

17 października w Nowogardzie był szczególnym dniem. Walki z Rakiem. Uczestniczyli w nim rowerzyści i motocykliści z odległych miejsc Polski i Niemiec, artyści miejscowi i spoza Nowogardu oraz wielu innych fantastycznych ludzi.

Prezes klubu "Chrabąszcze" Henryk Sawicki i Artur Komisarek / Fot. Ryszard Jan ZagórskiArtur Komisarek, dwudziestoletni chłopak zmaga się z rakiem. Jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy, wielokrotnym medalistą mistrzostw kraju oraz reprezentantem Polski na zawodach międzynarodowych.

Na pytanie: Kim jesteś? Odpowiada: - Kim jestem? W paru zdaniach można by to ująć tak: człowiek, chłopak, dziecko, syn... Z innej strony napisać o mnie można: sportowiec, kolarz, medalista, reprezentant Polski w kolarstwie [...]. Jestem też kimś, kto usłyszał przerażającą diagnozę u progu dorosłości. Jestem podopiecznym Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i inne Choroby Nowotworowe [...]i to oni się mną opiekują.[...]. Za każdą pomoc z Waszej strony, która pomoże mi wyzdrowieć i wrócić do ukochanego sportu bardzo Wam dziękuję.”

Licytacja... / Fot. Ryszard Jan ZagórskiDwa lata temu zaczęło się doświadczanie choroby. Po kilku miesiącach leczenia wydawało się, że wszystko jest już w porządku. Artur brał udział w wyścigach, był w czołówce, triumfował, otrzymał kolejny puchar. Jednak okazało się, że problem wrócił. Choroba nie daje spokoju i znowu atakuje. Artur przechodzi teraz kolejne cykle chemioterapii, jednak lekarze wskazują na konieczność dokonania przeszczepu szpiku. Pomóżmy mu wyzdrowieć i wrócić do ukochanego sportu!

Październikowa niedziela w Nowogardzie była szczególnym Dniem Walki z Rakiem.
Na pl. Szarych Szeregów "zaczęło się dziać". Zebrało się mnóstwo ludzi wspierających Artura w jego walce. Wspierających moralnie i materialnie. Była scena, na której prezentowały się kapele miejscowe i szczecińskie, zachęcając w ten chłodny dzień do hojności. Były licytacje i konkursy, były stoiska z łakociami i potrawami. Prowadzący różne działania zbierali pieniądze z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację Artura Komisarka.

Kapele zagrzewały do hojności. / Fot. Ryszard Jan ZagórskiMożna było zbadać krew i otrzymać wynik, dowiedzieć się jak się leczyć, by były jak najlepsze rezultaty, jak dbać o profilaktykę. Akcja trwała do późnych godzin wieczornych.

Wspieramy Ciebie Arturze Jesteśmy i będziemy z Tobą, w tej walce z trudnym przeciwnikiem. Wiesz z dotychczasowego doświadczenia życiowego i kolarskiego, że koła się toczą, ubywa drogi, groźnego przeciwnika nie raz pokonałeś. Tym razem także podołasz i wygrasz.

Ty także możesz pomóc Arturowi kliknij TU

O Arturze
Na scenie zespół Exces. Akcja trwała do późnych godzin... / Fot. Ryszard Jan Zagórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

KRAKUS
  • KRAKUS
  • 30.07.2011 20:33

Widzę że ten koncert (którego byłem współorganizatorem) sprowokował kilku z Was. Myśle Panowie że to nie jest miejsce na wyciąganie swoich spraw! Tu chodzi o życie młodego człowieka a Wy jesli chcecie to spotkajcie się (wcześniej się umówcie telefonicznie) i pogadajcie. Wciąż możecie pomóc Arturowi! W poniedziałek miał przeszczep szpiku!!!
Trzymajcie za niego kciuki. Leczenie jeszcze nie jest zakończone i wciąż potrzebna jest na to kasa.
pzdr
Krakus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzychu! Ty się nie wcinaj. Mój żal wypowiedziałem do Ryszarda, nie do Ciebie. To, że chciałem się z Ryszardem i Piotrkiem spotkać osobiście i wrzucić do puszki na wsparcie potrzebującemu, było podyktowane chęcią Ich poznania. Cóż w tym dziwnego? W oparciu o Ich materiały wywnioskowałem, że są, najzwyczajniej w świecie - dobrymi ludźmi. Nie wiem, czy jesteś w stanie zrozumieć takowe potrzeby. W czwartek akurat muszę pełnić "wachtę" przy swoim stole. Mam nadzieję, że co się odwlecze, to nie uciecze. Pozdrawiam życząc dużo Zdrowia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzych Kodrzycki
  • Krzych Kodrzycki
  • 26.10.2010 19:29

O co Wam chodzi? Kto chce to bierze udział i już. Dowiedzieć sie moze kazdy z prasy radia czy interku.
Ja bralem udział i teraz postaram sie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz, jestem akurat zaproszony na tą imprezę. Będziesz mile widziany i też zapraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Tadziu, wytoczyłeś ciężką broń żalem nazwaną. Prawdę mówiąc akcja "Pomóżmy Arturowi - ratujmy Artura" rozpoczęła się znacznie wcześniej, o czym w różnych mediach było sporo. Nie zapomina się o potrzebujących wsparcia i dlatego na "Spotkaniu Tadeuszów", które odbędzie się w ten czwartek (28. października) o 18. w NDK akcja z 17. będzie kontynuowana. W imieniu organizatorów, chętnych do udziału w tym spotkaniu, serdecznie zapraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"17 października w Nowogardzie był szczególnym dniem." Wiesz co Ryszard? Mam do Ciebie żal. Co jak co, ale o takiej akcji mógłbyś powiadomić swoich bliskich znajomych - na pewno bym przyjechał. Dołożył bym do puszki, ale poz tym może byśmy się spotkali twarz w twarz. Przecież i Piotrek Wierzbicki, też by wstąpił, a być może i Magda Wieczorek, by się wybrała. A tak to co? Bardzo boleję nad tym, że w Polsce pamięta się tylko o tych co przynoszą splendor, zapomina się natychmiast o takich, którzy potrzebują wsparcia. To jest nasza Polska cała!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomasz Mitura
  • Tomasz Mitura
  • 22.10.2010 16:42

Dobra akcja. Potrzeba takich więcej. W czwartek 28 X ma być na Tadeusza organizowana przez nowogardzkich Tadziów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli jest białaczka, to nie chemioterapia tylko przeszczep szpiku kostnego. czy się mylę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.