Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1898 miejsce

Dzień Walki z Rakiem. Ratujmy Artura

17 października w Nowogardzie był szczególnym dniem. Walki z Rakiem. Uczestniczyli w nim rowerzyści i motocykliści z odległych miejsc Polski i Niemiec, artyści miejscowi i spoza Nowogardu oraz wielu innych fantastycznych ludzi.

Prezes klubu "Chrabąszcze" Henryk Sawicki i Artur Komisarek / Fot. Ryszard Jan ZagórskiArtur Komisarek, dwudziestoletni chłopak zmaga się z rakiem. Jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy, wielokrotnym medalistą mistrzostw kraju oraz reprezentantem Polski na zawodach międzynarodowych.

Na pytanie: Kim jesteś? Odpowiada: - Kim jestem? W paru zdaniach można by to ująć tak: człowiek, chłopak, dziecko, syn... Z innej strony napisać o mnie można: sportowiec, kolarz, medalista, reprezentant Polski w kolarstwie [...]. Jestem też kimś, kto usłyszał przerażającą diagnozę u progu dorosłości. Jestem podopiecznym Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i inne Choroby Nowotworowe [...]i to oni się mną opiekują.[...]. Za każdą pomoc z Waszej strony, która pomoże mi wyzdrowieć i wrócić do ukochanego sportu bardzo Wam dziękuję.”

Licytacja... / Fot. Ryszard Jan ZagórskiDwa lata temu zaczęło się doświadczanie choroby. Po kilku miesiącach leczenia wydawało się, że wszystko jest już w porządku. Artur brał udział w wyścigach, był w czołówce, triumfował, otrzymał kolejny puchar. Jednak okazało się, że problem wrócił. Choroba nie daje spokoju i znowu atakuje. Artur przechodzi teraz kolejne cykle chemioterapii, jednak lekarze wskazują na konieczność dokonania przeszczepu szpiku. Pomóżmy mu wyzdrowieć i wrócić do ukochanego sportu!

Październikowa niedziela w Nowogardzie była szczególnym Dniem Walki z Rakiem.
Na pl. Szarych Szeregów "zaczęło się dziać". Zebrało się mnóstwo ludzi wspierających Artura w jego walce. Wspierających moralnie i materialnie. Była scena, na której prezentowały się kapele miejscowe i szczecińskie, zachęcając w ten chłodny dzień do hojności. Były licytacje i konkursy, były stoiska z łakociami i potrawami. Prowadzący różne działania zbierali pieniądze z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację Artura Komisarka.

Kapele zagrzewały do hojności. / Fot. Ryszard Jan ZagórskiMożna było zbadać krew i otrzymać wynik, dowiedzieć się jak się leczyć, by były jak najlepsze rezultaty, jak dbać o profilaktykę. Akcja trwała do późnych godzin wieczornych.

Wspieramy Ciebie Arturze Jesteśmy i będziemy z Tobą, w tej walce z trudnym przeciwnikiem. Wiesz z dotychczasowego doświadczenia życiowego i kolarskiego, że koła się toczą, ubywa drogi, groźnego przeciwnika nie raz pokonałeś. Tym razem także podołasz i wygrasz.

Ty także możesz pomóc Arturowi kliknij TU

O Arturze
Na scenie zespół Exces. Akcja trwała do późnych godzin... / Fot. Ryszard Jan Zagórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

KRAKUS
  • KRAKUS
  • 30.07.2011 20:33

Widzę że ten koncert (którego byłem współorganizatorem) sprowokował kilku z Was. Myśle Panowie że to nie jest miejsce na wyciąganie swoich spraw! Tu chodzi o życie młodego człowieka a Wy jesli chcecie to spotkajcie się (wcześniej się umówcie telefonicznie) i pogadajcie. Wciąż możecie pomóc Arturowi! W poniedziałek miał przeszczep szpiku!!!
Trzymajcie za niego kciuki. Leczenie jeszcze nie jest zakończone i wciąż potrzebna jest na to kasa.
pzdr
Krakus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzychu! Ty się nie wcinaj. Mój żal wypowiedziałem do Ryszarda, nie do Ciebie. To, że chciałem się z Ryszardem i Piotrkiem spotkać osobiście i wrzucić do puszki na wsparcie potrzebującemu, było podyktowane chęcią Ich poznania. Cóż w tym dziwnego? W oparciu o Ich materiały wywnioskowałem, że są, najzwyczajniej w świecie - dobrymi ludźmi. Nie wiem, czy jesteś w stanie zrozumieć takowe potrzeby. W czwartek akurat muszę pełnić "wachtę" przy swoim stole. Mam nadzieję, że co się odwlecze, to nie uciecze. Pozdrawiam życząc dużo Zdrowia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzych Kodrzycki
  • Krzych Kodrzycki
  • 26.10.2010 19:29

O co Wam chodzi? Kto chce to bierze udział i już. Dowiedzieć sie moze kazdy z prasy radia czy interku.
Ja bralem udział i teraz postaram sie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz, jestem akurat zaproszony na tą imprezę. Będziesz mile widziany i też zapraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Tadziu, wytoczyłeś ciężką broń żalem nazwaną. Prawdę mówiąc akcja "Pomóżmy Arturowi - ratujmy Artura" rozpoczęła się znacznie wcześniej, o czym w różnych mediach było sporo. Nie zapomina się o potrzebujących wsparcia i dlatego na "Spotkaniu Tadeuszów", które odbędzie się w ten czwartek (28. października) o 18. w NDK akcja z 17. będzie kontynuowana. W imieniu organizatorów, chętnych do udziału w tym spotkaniu, serdecznie zapraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"17 października w Nowogardzie był szczególnym dniem." Wiesz co Ryszard? Mam do Ciebie żal. Co jak co, ale o takiej akcji mógłbyś powiadomić swoich bliskich znajomych - na pewno bym przyjechał. Dołożył bym do puszki, ale poz tym może byśmy się spotkali twarz w twarz. Przecież i Piotrek Wierzbicki, też by wstąpił, a być może i Magda Wieczorek, by się wybrała. A tak to co? Bardzo boleję nad tym, że w Polsce pamięta się tylko o tych co przynoszą splendor, zapomina się natychmiast o takich, którzy potrzebują wsparcia. To jest nasza Polska cała!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomasz Mitura
  • Tomasz Mitura
  • 22.10.2010 16:42

Dobra akcja. Potrzeba takich więcej. W czwartek 28 X ma być na Tadeusza organizowana przez nowogardzkich Tadziów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli jest białaczka, to nie chemioterapia tylko przeszczep szpiku kostnego. czy się mylę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.