Facebook Google+ Twitter

Dzień Wolnej Sztuki w muzeach. Daj sobie czas na zwiedzanie

18 kwietnia po raz piąty muzea w całej Polsce wezmą udział w akcji Dzień Wolnej Sztuki.

 / Fot. Szymon Starnawski18 kwietnia w samo południe w wybranych muzeach w całej Polsce będzie można wziąć udział w akcji Dzień Wolnej Sztuki. Instytucje, które zgodziły się na udział w akcji, tego dnia udostępnią gościom pięć wybranych obiektów z kolekcji, przy każdym z nich będzie stał przewodnik, który opowie historię eksponatu. Akcja będzie trwała godzinę.

- Podczas Dnia Wolnej Sztuki chcemy pokazać, że każdy obiekt ma swoją historię, którą sami możemy odkryć. Wystarczy tylko w skupieniu się w nią wsłuchać - mówi Zuzanna Stańska, organizatorka i pomysłodawczyni akcji. - Wiele osób boi się, że wejdzie do muzeum i nie zrozumie pokazywanych obiektów. Przez Dzień Wolnej Sztuki chcemy pokazać, że to nieprawda - pochylając się nad eksponatem, możemy samodzielnie dojść do pewnych wniosków, zainspirować się i w efekcie polubić zwiedzanie muzeów. / Fot. Szymon Starnawski

Wstęp do większości muzeów na czas akcji będzie bezpłatny. W Dzień Wolnej Sztuki włączyło się m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie, Zachęta, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Narodowe w Krakowie czy krakowski MOCAK. Pełną listę instytucji znajdziecie na stronie internetowej organizatora wydarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.