Facebook Google+ Twitter

"Dzień wstydu". Zmiana w rezolucji dot. dostępu kobiet do opieki zdrowotnej

Zgromadzenie Parlamentarne całkowicie zmieniło sens rezolucji o pełnym dostępie kobiet do opieki lekarskiej. Rezolucja miała zalecać, by państwa przestrzegały praw dotyczących m.in. dostępu do aborcji.

"Czarny czwartek. Kobiety przegrały z koalicją starszych panów" - tak Marek Wikiński z SLD skomentował zmiany, jakie posłowie prawicowi przegłosowali w treści rezolucji.

W trakcie obrad naniesiono ponad 90 poprawek w treści dokumentu, zmieniono nawet nazwę rezolucji na: "Prawo do klauzuli sumienia w oficjalnej praktyce medycznej".

Dokument miał zalecać, by państwa przedstrzegały praw dotyczących m.in. dostępu do aborcji,
pojawiały się nawet propozycje, by lekarze już w momencie podejmowania pracy w szpitalu deklarowali swoje poglądy, dotyczące m.in. aborcji. Zgromadzenie Parlamentarne sformułowano jednak wytyczne dot. "klauzuli sumienia", wg której lekarz może odmówić wykonania aborcji - podaje TOK FM.

"Był kompletny bałagan. Poprawki były głosowane hurtem. Zdewastowano treść rezolucji. Christin McCafferty już nie jest jej matką" - skomentował w rozmowie z TOK FM Marek Wikiński z SLD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.