Facebook Google+ Twitter

Dzień Wszystkich Świętych w Warszawie

Zgodnie z tradycją, 1 listopada Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze, by wspominać zmarłych i jak każe liturgia Kościoła katolickiego, prosić świętych o wstawiennictwo. Oficjalnym uroczystościom na Cmentarzu Powązkowskim przewodniczyć będzie dziś kardynał Józef Nycz.

Głównym uroczystościom na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie przewodniczyć będzie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. W kościele św. Karola Boromeusza odprawi mszę św., a następnie poprowadzi procesję po cmentarzu.

Także na prawosławnym cmentarzu na Woli odprawione zostanie dziś nabożeństwo ekumeniczne, połączone z procesją prawosławnych i katolików.

W kweście każdego roku uczestniczy m. in. Maja Komorowska. / Fot. Lidia RaśW całym kraju na cmentarzach odbywają się kwesty, z których dochód przeznaczony będzie na na ratowanie nagrobków i zabytkowych nekropolii. Tak jest też w Warszawie. Jak informuje tvnwarszawa, 250 artystów zbierać ma dziś pieniądze na renowację nagrobków 220-letniej nekropolii, jaką są Powązki.

W tym roku wytypowano 16 obiektów, które zostaną wyremontowane dzięki zebranym pieniądzom. "W sumie od początku swego istnienia komitet wyremontował mniej więcej 1,2 tys. nagrobków, a takich w ogóle wymagających remontu zabytkowych obiektów jest dwa tysiące, które mamy zinwentaryzowane" - powiedział Marcin Święcicki, przewodniczący Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami.

Zmiany w organizacji ruchu w Warszawie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.