Facebook Google+ Twitter

Dzień z VIP-em w W24. Mariusz Szczygieł gościł w naszej redakcji

Kolejnym gościem, który odwiedził nas na Domaniewskiej w ramach akcji "Dzień z VIP-em", był Mariusz Szczygieł. Działo się! Rozmawialiśmy o potędze polskiego reportażu, o antologii, która lada dzień pojawi się w księgarniach i o kuchni budowania reportaży. Wiedza bezcenna.

 / Fot. Weronika TrzeciakZnakomity reporter i pisarz, założyciel Instytutu Reportażu i Polskiej Szkoły Reportażu, Dziennikarz Roku 2013, czechofil. Autor książek: "Niedziela, która zdarzyła się w środę", "Gottland" i "Zrób sobie raj". Redaktor świetnej antologii: "Dwadzieścia lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła" oraz mającej się wkrótce ukazać "100/XX. Antologii polskiego reportażu XX wieku".

Mariusz Szczygieł był gościem, z którym 25 lutego mogliście się spotkać w ramach akcji "Dzień z VIP-em"! Tak jak było do tej pory, przy poprzednich spotkaniach z Jarosławem Kuźniarem, Tomaszem Tomaszewskim, Adamem Wajrakiem oraz Przemysławem Rudzkim, wybraliśmy kilka osób z serwisu, które otrzymały od nas zaproszenia na spotkanie.

Na spotkanie z gościem zaproszeni zostali: Łukasz Brzezicki, Paweł Paszak, Katarzyna Tołwińska, Dawid Serafin, Weronika Trzeciak, Przemysław Maksym, Karol Andrzejewski, Michał Wójtowicz, Julian Tomala. Nie wszyscy niestety mogli się pojawić na Domaniewskiej.

Tutaj znajdziecie relacje z poprzednich spotkań:

Jarosław Kuźniar w W24 - zdjęcia Marka Wiśniewskiego
Jarosław Kuźniar - subiektywnie Dominiki Prais
Tomasz Tomaszewski w redakcji Wiadomości24.pl - zobacz video
Relacja ze spotkania z Adamem Wajrakiem Artura Hampela
Przemysław Rudzki w redakcji Wiadomości24.pl - zobacz video

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

A może ja gapa jestem, że ciągle nie widzę?
Takie cenne to spotkanie, a takie tajemnicze ?
Co tu jest grane?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ani słychu ani widu reportażu, ani sprawozdania z tego spotkania.... nie ma. Gdzie jest błyskawiczność dziennikarska? Nie rozumiem. Bo potem to pod płotem i MPO. czyli musztarda po obiedzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ok. dobra, ale gdzie jest materiał z tego spotkania.?

@ oczywiście, w starą "krew" nie inwestują, chcą "świeżego powietrza". Tylko, że serwis na starych nogach stoi. Taka prawda. A reportaże ? hmmm. Odpisywane wiadomości mają główne wzięcie. Nowości? po co. Ważne jest tylko to o czym już huczy w internecie. Jak dla mnie to brak ambicji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie, ja napisałem jakieś tam reportaże kiedyś, jeden nawet był opublikowany w wersji drukowanej W24. Ale to też widać za mało, choć rozumiem Redakcję, nie będą przecież inwestować w ludzi w wieku prawie poprodukcyjnym :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda tylko, że na W24 tak mało jest reportażu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie, autorka, o której Pan mówi, jest laureatką konkursu DO 2012 - i chyba nic więcej nie trzeba dodawać w tej kwestii. Od początku informowaliśmy, że w spotkaniu będą mogły wziąć osoby piszące także w innych miejscach w internecie, a ja szczerze polecam blog autorki :-) Nigdzie nie było napisane, że wystarczy publikować w W24, aby wziąć udział w spotkaniu.

Redakcja brała pod uwagę jakość publikowanych materiałów oraz związek autora z reportażem - bo właśnie tego dotyczyło dzisiejsze spotkanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Krzysztof Krzak Dzisiaj 17:44
Za zasługi nie dostaje się medali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się, czy kryterium wyboru była zasada: kto ma mniej materiałów - tego wybieramy, bo widzę, że jedna z zaproszonych autorek ma w dorobku 1 (słownie: jeden) artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Doroto
Odbieram to tak ... wybrała redakcja a Tobie nic do tego .
Szkoda tylko ,że kilka miejsc się zmarnowało bo nie wszyscy dojechali .
Nawet gdyby były dwie osoby więcej nic by się nie stało .

Komentarz został ukrytyrozwiń

"wyboru autorów dokonała redakcja, więc nie widzę sensu w podważaniu go"
Piękne podsumowanie redakcyjnego mniemania o sobie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.