Facebook Google+ Twitter

Dzień z życia Parlamentu Europejskiego od kuchni [RELACJA LIVE]

Prześledź z nami cały dzień w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, zajrzyj do najciekawszych zakamarków, podpatrz miejsca, których inni nie zobaczą w telewizji. Jedyna taka "Relacja na Żywo"!

Zapraszamy do śledzenia relacji, przez cały dzień artykuł będzie uzupełniany o kolejne wpisy.

8:32 Parlament Europejski powoli budzi się do życia. O 9:00 rozpoczyna się kolejny dzień sesji plenarnej, dlatego europosłowie, asystenci, tłumacze oraz cała rzesza urzędników zmierza pośpiesznie do bramek kontroli bezpieczeństwa, zbliżonych do tych z Posłowie podczas debaty / Fot. Paweł Kiliańskilotniska. Po zamachach we Francji, władze wprowadziły nadzwyczajne środki ostrożności, które są widoczne również w Europarlamencie, dlatego podczas porannego szczytu, warto uzbroić się w cierpliwość.

9:20 Posłowie rozpoczynają debatę w sali posiedzeń, która z przerwami potrwa do późnych godzin wieczornych. To właśnie migawki z tego ujęcia najczęściej pojawiają się podczas relacji prasowych oraz telewizyjnych.

11:10 Wycieczki z całego świata mogą zwiedzić Parlament Europejski, poznać jego historię oraz zobaczyć na żywo jak  / Fot. Paweł Kiliańskiprzebiegają obrady na własne oczy. Przekrój zwiedzających jest różnorodny - od uczniów, studentów, ludzi w średnim wieku, aż po seniorów. Końcowym etapem wycieczki jest pamiątkowe zdjęcie na specjalnym podium.

12:05 Korytarze Parlamentu Europejskiego zapraszają do spacerów. Bujna roślinność, która wije się od ziemi, aż po wysoki sufit,  / Fot. Paweł Kiliańskidodaje przytulności temu olbrzymiemu obiektowi. To właśnie tutaj często toczą się dyskusje i intensywne rozmowy posłów w przerwach pomiędzy debatami, dziennikarze przeprowadzają wywiady, a zwiedzający robią pamiątkowe "selfie".

13:15 Dziennikarze z całego świata to nieodłączni uczestnicy życia Parlamentu Europejskiego. Do dyspozycji mają duże centrum  / Fot. Paweł Kiliańskimedialne, które jest wyposażone w kilkadziesiąt stanowisk reporterskich, komputery, drukarki oraz wszelkie informację, niezbędne do relacjonowania poczynań Europarlamentu do swoich krajów. Tuż obok wejście na salę posiedzeń, znajdują się stanowiska telewizyjne.

15:25 Kolejny miejscem, w którym dziennikarze i europosłowie wspólnie spędzają sporo czasu, jest sala konferencyjna, na  / Fot. Paweł Kiliańskiktórej nawet kilka razy dziennie odbywają się spotkania polityków z prasą. Tłumacze czuwają nad tym, żeby bez problemu można było się porozumiewać we własnym języku.

17:05 W listopadzie słońce bardzo szybko zachodzi, również w Strasburgu. Po godzinie 17 pomieszczenia parlamentu  / Fot. Paweł Kiliańskipochłania klimatyczny półmrok. Jedynie lampy telewizyjne starają się walczyć z tym zjawiskiem.

19:20 Parlament Europejski niemal całkowicie opustoszał. O ile w godzinach południowych pełno ludzi biega po korytarzach, wszędzie słychać gwar, a o odrobinie ciszy można tylko pomarzyć, tak po godzinie 19 sytuacja odwraca się diametralnie.  / Fot. Paweł KiliańskiPrzejmująca cisza dookoła nas. Żywej duszy. Diametralne rożne oblicze ma Parlament Europejski.

To już koniec relacji. Dziękujemy za śledzenie jej przez cały dzień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.