Facebook Google+ Twitter

Dzień Ziemi: dlaczego nasza planeta smuci się?

Codziennie słyszymy: "Ziemia staje się coraz bardziej zanieczyszczona", "drzewa umierają", "morze jest zanieczyszczone do tego stopnia, że foki nie mogą w nim żyć", "dziura w warstwie ozonowej się powiększa", "znikają lasy tropikalne", "powiększa się góra odpadów"... A co robimy aby powstrzymać postępującą degradację środowiska?

Dzieci porządkują teren, a następnie uczyły się segregować odpady / Fot. Fot. Justyna Bartkowiak22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy pierwszej wojnowickiej szkoły podstawowej tego dnia porządkowali teren zielony wokół szkoły.

Każdy uczeń wypełnił kartę pracy. Zgromadzone odpady były sortowane i składane do odpowiednich pojemników. Najwięcej w workach było butelek i puszek. Można z tego wysnuć wniosek, że śmiecą głównie dorośli.

Klasa I z SP z Wojnowic / Fot. Fot. Justyna BartkowiakDzięki tej akcji dzieci zdały sobie sprawę, że mają wpływ na to jak będzie wyglądało ich otoczenie. I jest to wpływ pozytywny! Oby ta lekcja nauczyła je, że warto dbać o środowisko.

Wszyscy pragniemy, aby wokół było czysto i przyjemnie. Dlatego apeluję: pomyślmy o naszej planecie, nie zaśmiecajmy jej! Nie wyrzucajmy śmieci jak popadnie, nie depczmy trawników, nie wylewajmy nieczystości do rzeki. Obowiązkiem każdego jest chronić naszą planetę przed zniszczeniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Przerób śmieci jest jedną z najbardziej dochodowych dziedzin gospodarki. trzeba to tylko jakoś sensownie do kupy poskładać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.05.2010 14:08

Słowa uznania dla szkoły za zaangażowanie dzieci w taka akcję. Maluchy dzielnie sie spisały:) A to drzewko z papierowymi ptaszkami , mimo całego swojego pozytywnego przesłania wywołało we mnie jakis smutek. Przypomniał mi sie widok wycietego lasy takiego karczowiska i martwego drzewa z torebką foliową zaczepioną o gałęzie. Wszyscy dbamy o swoje zdrowie , jednak środowisko w jakim zyjemy ma ogromny wpływa na jego stan. Jesli wiec chcemy byc zdrowi , wszyscy dbajmy o środowisko .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.05.2010 12:31

Przeglądając te i poprzednie relacje ze szkoły w Wojnowicach, to tylko dzięki Justynie Polska usłyszała o tej szkole. Czyżby nikt więcej nie przejawiał chęci do pochwalenia się swoją szkołą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli uświadomimy społeczeństwu, szczególnie temu młodszemu że śmieci to biznes problem niechcianych odpadów będzie się zmniejszał a co najmniej nie powiększał.
Karuzelę ze śmieciami napędzają wielkie światowe korporacje raz producentów plastiku drugi raz papieru a trzeci pseudo ekologów. SADŹMY DRZEWA !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Czym skorupka za młodu nasiąknie........... ."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję .Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.05.2010 21:32

Dzieci od najmłodszych lat uczą się porządku, to chwalebne i godne naśladowania:) Szkoda tylko, że przykładem godnym do naśladowania nie są sami rodzice a tylko nauczyciele i szkoła. Dla pedagogów ze Szkoły Podstawowej w Wojnowicach duży plus (+) Dla Ciebie Justyno za artykuł 5* :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jedyny ratunek dla naszej planety to nowe pokolenia, które będa dbały o czystość i ekologię środowiska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mqluchy wpadną w nawyk dbania o porzadek i sortowania śmieci. Szkoda tylko że mają zły przykład od dorosłych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.