Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6902 miejsce

Dzień Życzliwości – uśmiechnijmy się

Czy pamiętamy o tym, jak ważna w życiu jest życzliwość? Znajdźmy dla innych miłe słowo. Dzięki bezinteresownym dobrym uczynkom codzienność staje się bardziej kolorowa.

 / Fot. Plakat reklamujący Dzień ŻyczliwościPo raz trzeci, 21 listopada mieszkańcy Wrocławia i przyjezdni będą mieli okazję do celebrowania życzliwości jako manifestu przyjaźni i tolerancji dla ludzi różnych wyznań, ras i upodobań. Biuro Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia w porozumieniu z wrocławskimi uczelniami rozpoczęło świętowanie już w długi weekend - w ośmiu polskich miastach odbyły się imprezy klubowe dla licealistów pod hasłem wzajemnej życzliwości.

Kolejny etap rozpocznie się już 19 listopada i będzie trwał dwa dni. Jako jego główną atrakcję przewidziano przejazd ulicami Wrocławia specjalnego autobusu, tzw. Busa-Pietrusa. Stylizowany na londyński, dwupiętrowy Autobus Życzliwości będzie serwował pasażerom kawę, herbatę, słodkie wrocławskie specjały i gadżety - niespodzianki. Konsumpcji będzie towarzyszyć pokaz zdjęć z wyprawy Krasnalka Życzliwka do Chin oraz muzyka miksowana przez Życzliwego DJ-a. Bus-Pietrus zatrzyma się na przystankach przy ul. Oławskiej, Heliosie, Pasażu Grunwaldzkim. Postoje będą trwały ok. godziny, a urozmaicą je krasnale wykonujące etiudy inspirowane staroświeckimi zasadami dotyczącymi dobrych manier.

Sam Dzień Życzliwości stanie się prawdziwą kumulacją rozrywki w atmosferze powszechnej życzliwości. Na rynku sympatyczne krasnale i roześmiani szczudlarze będą rozdawać informacje na temat Dnia, gadżety i szerokie uśmiechy. Zachęcą również do zrobienia sobie zdjęcia w jednym z czterech życzliwych monideł – zabawnych rysunków z otworem na głowę. Zdjęcie będzie można zabrać na pamiątkę. Na życzliwych będzie czekała makieta, na której każdy będzie mógł odcisnąć dłoń i tym samym przyczynić się do pobicia rekordu Guinessa. Zwieńczeniem dnia będzie bezpłatny koncert łączący różne style muzyczne. Zagrają: Bracia (pop-rok), Sydney Pollack (dance-hall, hip-hop), Natural Dread Killaz & Riddim Banditzz (reggae) oraz Me Myself and I (beatbox, freestyle). Zaplanowany jest również program kabaretowy Sebastiana Stankiewicza.

Wrocław nie zapomniał i o najmłodszych uczestnikach Dnia Życzliwości. Dla rodziców i dzieci przewidziano warsztaty w ramach I Międzypokoleniowego Festiwalu Rodzinnego FamilyPro. Obchody Dnia Życzliwości zostaną zakończone wystawieniem “Legend Wrocławskich” w Teatrze Lalek w dniach 22-23 listopada. Dla odważnych teatr przygotował dodatkową atrakcję w postaci tzw. Wyspy Życzliwości, na której każdy będzie mógł wystąpić.

Uczestnicząc we wspólnej zabawie pamiętajmy o uśmiechu oraz miłym geście. Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i – przyjemniejsze. To nieprawda, że tylko negatywne emocje są zaraźliwe. Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień – 21 listopada – ale przez cały rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

bober
  • bober
  • 19.11.2010 16:25

warto być życzliwym zobaczcie sami http://wroclove2012.com/pl/artykul_o_wroclawiu/id_1079

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.