Facebook Google+ Twitter

Dzienniczek św. Faustyny Kowalskiej w krakowskich Łagiewnikach

Do krakowskich Łagiewnik przybyły tłumy pielgrzymów, aby zobaczyć rękopis Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej. Była to pierwsza w dziejach historii, publiczna prezentacja rękopisu świętej.

Św. Siostra Faustyna Kowalska ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:200px-Faustina.jpg&filetimestamp=20100508180722/brak informacji o autorzePierwsza prezentacja "Dzienniczka" zbiega się z przygotowaniami do jubileuszu 150 lat Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Polsce. Oryginał Dzienniczka św. s. Faustyny - wielkiej mistyczki Kościoła, był wystawiony na widok publiczny 15 sierpnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Zobacz również: I publiczna prezentacja rękopisu Dzienniczka św. Faustyny

Na wystawie pielgrzymi mogli oglądać m.in. fragment "Dzienniczka", w którym s. Faustyna opisuje objawienie jakie miała 22 lutego 1931 r. w Płocku.

W gablocie pielgrzymi mogli podziwiać ostatni napisany przez nią zeszyt, który pochodzi z czerwca 1938 r. - Mówi tam o tym, że nie ma nic ważniejszego w życiu człowieka, jak poznanie Boga w tajemnicy jego miłosierdzia - mówi s. Elżbieta Siepak, rzeczniczka Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Podpis św. Faustyny / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Podpis_Faustyna_Kowalska.jpg&filetimestamp=20100826011652Na co dzień, rękopis "Dzienniczka" przechowywany jest w klasztornym skarbcu.
Jest to wielkie dzieło. W druku jest 477 stron formatu A-5.

S. Faustyna pisała go przez ostatnie 4 lata swojego życia, czyli od 1934 do 1938 roku. Ostatnie zapiski św. Faustyny, są odnotowane na cztery miesiące przed jej śmiercią.

Siostra Faustyna Kowalska, żyła w klasztornej wspólnocie 13 lat. Zmarła w opinii świętości 5 października 1938 r. w krakowskich Łagiewnikach. Miała 33 lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

@ Grzegorz Wink- na tej stronie znajdzie pan kopalnię informacji na ten temat:http://www.faustyna.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

To np: poczucie opuszczenia przez Boga, ciemność duszy, brak jego obecności." S. Faustyna dała na to przyzwolenie Panu Bogu. W Dzienniczku" na gorąco" notowała swoje łaski nadzwyczajne. Przeważnie koncentrowała swą uwagę, na sprawach życia wewnętrznego i swego kontaktu z Panem Bogiem.

Wiele miejsca i to ze szczególną uwagą, poświęcała pouczeniom, natchnieniom i poleceniom Bożym. Wyjątkowo czasem wspomina o pewnych faktach zewnętrznych..." "Ciemność duszy" jaki przechodziła święta, był łaską, jaką daje Bóg duszom wybranym. My katolicy w to wierzymy.

Czytając Dzienniczek w całości wiele, wiele lat temu, nie miałam żadnych wątpliwości, że s. Faustyna autentycznie przeżyła wizję piekła, przez które przeprowadził ją Anioł Stróż. Naprawdę warto przeczytać to wielkie dzieło, nawet po to, aby przekonać się dlaczego budzi takie zainteresowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No dobrze, ale co to znaczy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Grzegorz Wink- Dzienniczek s. Faustyny, czytałam trochę dłużej niż 2 dni:)
"oschłość wewnętrzna", to stan ducha s. Faustyny głeboko doświadczonej przez Pana Boga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Beata Traciak - dziękuję bardzo - skorzystałem, ale widzę że oczekiwanie na odpowiedź trwa jakieś 2 dni. Jak odpowiedzą, to nie omieszkam tu tego wkleić. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ levy- w twoich doświadczeniach,już mnie nic nie zadziwi:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Grzegorz Wink- polecam:
http://www.zaufaj.com/dzienniczek-swietej.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ levy, Grzegorz Wink

http://zapytaj.wiara.pl/
Polecam! Jest tam taka zakładka "dodaj pytanie" :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytuję: "W Dzienniczku opisane są wizje Chrystusa, które otrzymywała, stany oschłości wewnętrznej, widzenia piekła, czyśćca i nieba"

- co to jest "oschłość wewnętrzna"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 18.08.2011 12:35

''W ostatnich latach życia s.Faustyny wzmogły się cierpienia wewnętrzne, tzw. biernej nocy ducha,''

Mogłaby mnie pani oświecić, jakie to są dolegliwości? Czasem mi się wydaje, że ich doświadczam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.