Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - brat Drzewieckiego dawał rządowe kontrakty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-21 07:25

Dariusz Drzewiecki proponował załatwienie umów na inwestycje, które nadzorował jego brat, były minister sportu Mirosław Drzewiecki. Pisze o tym "Dziennik".

Według gazety, 9 kwietnia 2009 roku brat ministra Dariusz Drzewiecki proponował austriackiej spółce Alpine Bau załatwienie kontraktów na "Orliki", budowę stadionów na Euro 2012 i odcinka autostrady A2. Alpine Bau prowadzi w Polsce projekty za prawie 30 miliardów euro - buduje drogi i obiekty sportowe.

Dariusz Drzewiecki zaproponował menedżerom spółki Uwe Meyerowi i Peterowi Russeggerowi załatwienie kontraktów. Menedżerowie powiedzieli "Dziennikowi", że Dariusz Drzewiecki poinformował ich, iż "ma pod kontrolą urzędników". Zapewnił, że mogą liczyć na dodatkowy zarobek za dodatkowe, nieplanowane prace.

Gazeta pisze, że do transakcji w końcu nie doszło, według Alpine Bau - z powodu obaw o legalność działania Dariusza Drzewieckiego. Oficjalnie firma wytłumaczyła się chorobą Petera Russeggera.
Dariusz Drzewiecki, który pracuje w Łodzi jako restaurator, został wcześniej skazany na półtora roku w zawieszeniu za cztery przestępstwa - trzy oszustwa i podrobienie dokumentu.

Cały artykuł w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.