Facebook Google+ Twitter

"Dziennik Gazeta Prawna" - afera kontrolerska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-27 07:48

Ministerstwo Sprawiedliwości przerwało kontrolę w kancelariach tajnych, zaraz po tym jak wykryto nieprawidłowości w ochronie dokumentów dotyczących najważniejszych śledztw - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Do czystki wśród kontrolerów doszło za czasów ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

Pracownicy Biura Ochrony Informacji Niejawnych i Spraw Obronnych sprawdzali w 2008 roku jak wygląda sytuacja w kancelariach tajnych prokuratorskich pionów do spraw przestępczości zorganizowanej. Kontrolerzy zamierzali przyjrzeć się wszystkim jedenastu kancelariom, jednak po kontrolach w Warszawie, Poznaniu i Białymstoku dokonano zmian na czele pionu kontrolnego, a sprawdzanie kancelarii przerwano.

Wątpliwości budzi zwłaszcza fakt, że zarówno minister Ćwiąkalski, jak i prokurator krajowy Marek Staszak byli na bieżąco informowani o nieprawidłowościach. Organy ścigania nie wszczęły też żadnych postępowań wyjaśniających wątpliwości kontrolerów.

Jak ustaliła gazeta wśród dokumentów, które nie miały odpowiedniej ochrony znajdowały się tajne akta w sprawie mafii pruszkowskiej, zabójstwa Marka Papały, czy afery Rywina. Obecny minister Krzysztof Kwiatkowski nakazał kontrolę kancelarii tajnych. Wyniki mają być znane około 10 marca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.