Facebook Google+ Twitter

"Dziennik Gazeta Prawna" - gazowe eldorado w Polsce?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-22 07:16

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że za kilka miesięcy w Polsce ruszą pierwsze próbne odwierty w poszukiwaniu złóż gazu. Jeśli zakończą się sukcesem, mamy szansę uniezależnić się w tej kwestii od Rosji - podkreśla gazeta.

Dziennik wyjaśnia, że gaz, o który chodzi geologom, jest ukryty głęboko, w trudno dostępnych miejscach. Jest to tak zwany gaz niekonwencjonalny, znajdujący się w łupkach skalnych.

Ten rodzaj gazu robi już furorę w Stanach Zjednoczonych, a Polska - jak się okazuje - jest wyjątkowo bogata w gazonośne łupki. Dlatego też światowi potentaci, tacy jak Chevron, Exxon Mobil czy Marathon wykupili u nas koncesje poszukiwawcze.

Szczegóły w "Dzienniku Gazecie Prawnej."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brak wypowiedzi pod tą notką, daje obraz o naszych postawach obywatelskich, o naszych zainteresowaniach, a właściwie o braku zainteresowania sprawami, które powinny interesować dojrzałe społeczeństwo. Tłumaczę to sobie w ten sposób - skoro polscy DO nie interesują się polskimi bogactwami naturalnymi, to skąd ma się brać zainteresowanie wydobywaniem gazu u Polskich Władz? - Przecież to nasze siostry i bracia i takoż somo wolą robić to, co im sprawia przyjemność, a nie trudzić się opracowywaniem programów gospodarczych uwzględniających wydobywanie gazu. Nie dziwmy się więc sprzedawaniu licencji na wydobywanie gazu firmom zagranicznym - wszak to prostsze i tym samym łatwiejsze. Do tego, przy okazji przetargów koncesyjnych może do urzędniczej kieszeni wpaść jakiś "grosz" nie do pogardzenia. Widocznie Polakom gaz - najzwyczajniej w świecie - śmierdzi. Do tego wszystkiego, jak usłyszeli, że jego wydobycie wymaga głębokich wierceń, to poczuli do tego gazu całkowity wstręt. Co prawda Polak lubi wiercić, ale "dziurę w brzuchu" bliźniemu. Wiercenie w ziemi Polakowi kojarzy się z ciężką pracą. Większość Polaków zaś uważa, że ciężka praca - to dla robaka, a nie dla Polaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.