Facebook Google+ Twitter

"Dziennik Gazeta Prawna" - jedno dziecko wystarczy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-19 07:59

Polacy nie chcą mieć wielu dzieci, bo uważają, że ich na to nie stać - wynika z sondażu CBOS opublikowanego przez "Dziennik Gazetę Prawną". Ankietowanych do posiadania więcej niż jednego dziecka zniechęca także to, że nie będą w stanie połączyć rodzicielstwa z pracą zawodową.

Najmniej chętne do rodzenia są kobiety w wieku około 30 lat. Ekspertów to nie dziwi - gdyż to właśnie na barkach pań tradycyjnie spoczywa ciężar zajmowania się rodziną. I to właśnie kobiety mają problem z powrotem do pracy po urodzeniu dziecka.

Z sondażu wynika, że ponad połowa z pytanych ma już dzieci, i więcej mieć nie chce. Co piąty nie planuje potomstwa, bo ma trudną sytuację materialną, a co dziesiąty - po prostu nie chce mieć dzieci.

Wśród osób w wieku 18-39 lat najczęściej wybierany przez pytanych model rodziny, to tak zwany mieszany - w którym oboje małżonkowie pracują, ale w prowadzenie domu i wychowanie dzieci bardziej angażuje się żona. Na ten typ wskazała jedna trzecia respondentów. Co czwarty zdecydował się na model tradycyjny, w którym mąż pracuje, a kobieta zajmuje się domem i potomstwem.

Model partnerski, w którym oboje małżonkowie są zaangażowani tak samo, reprezentuje co piąty pytany, a na model odwrócony, czyli taki, w którym to żona pracuje, a mąż zajmuje się dziećmi - wskazało 7 procent ankietowanych.

Sondaż CBOS publikuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.