Facebook Google+ Twitter

"Dziennik Gazeta Prawna" - Komorowski chce bardziej zdeterminowanego rządu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-13 07:15

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski przyznał w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", że ważne ustawy przygotowane przez rząd są hamowane nie tylko przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Komorowski_profil.jpgZdaniem jednego z liderów Platformy Obywatelskiej wiele projektów gabinetu Donalda Tuska przepadło, bo albo nie zyskały aprobaty koalicjanta, albo nie podobały się opinii publicznej, czy też były zbyt kosztowne politycznie.

Marszałek zachęca jednak rząd do wyznaczenia na nowo zadań, które trzeba zrealizować do wyborów prezydenckich. "Rządzi się nie tylko po to, by dobrze wypadać w sondażach, ale również po to, by zmieniać Polskę na lepsze i brać za to odpowiedzialność" - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej". Zaznaczył równocześnie, że w ciągu minionych dwóch lat więcej rzeczy mogło być zrobionych, gdyby był niższy poziom konfliktu między prezydentem a rządem.

Bronisław Komorowski dodał, że w Platformie mimo ostatnich kłopotów nie powstanie ośrodek konkurujący z Tuskiem. "W PO jest zbyt wiele ludzi, którzy funkcjonują na tyle długo, żeby dobrze pamiętać smak porażki" - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" marszałek Sejmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.