Facebook Google+ Twitter

"Dziennik Gazeta Prawna" - likwidacja licencji i zezwoleń ułatwi zakładanie form

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-20 07:25

Rząd chce zredukować do niezbędnego minimum liczbę koncesji, licencji i pozwoleń w gospodarce - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Projekt ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych jest już po konsultacjach z przedsiębiorcami i wkrótce trafi na posiedzenie Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Autorzy ustawy z wiceministrem gospodarki Rafałem Baniakiem na czele chcą przede wszystkim ograniczyć reglamentację działalności gospodarczej i zlikwidować obowiązek wpisywania przedsiębiorców do rejestru takiej działalności. Zlikwidowane mają być licencje w zawodzie pośrednika nieruchomościami, a także w transporcie drogowym, wśród przewoźników trudniących się przewozem towarów i osób - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Projekt przewiduje, że nastąpi również decentralizacja uprawnień w wydawaniu zezwoleń na obrót hurtowy alkoholem o zawartości powyżej 18 procent. Zamiast ministra gospodarki pozwolenia wydawałby marszałek województwa, w którym firma ma swoją siedzibę.

Obecnie w klasyfikacji Banku Światowego, pod względem wprowadzania ułatwień w prowadzeniu firmy Polska znajduje się na 76. miejscu na 178 państw.

Więcej na ten temat - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.