Facebook Google+ Twitter

"Dziennik Gazeta Prawna" - LOT w ręce Holendrów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-20 07:20

"Dziennik Gazeta Prawna" dowiedział się, że zakup akcji Polskich Lotniczych LOT rozważa trzech inwestorów. Nie ma wśród nich typowanej wcześniej niemieckiej Lufthansy. Największe szanse ma holenderski KLM.

Na pierwsze wezwanie do udziału w prywatyzacji PLL LOT odpowiedziało dwóch inwestorów finansowych oraz międzynarodowe linie lotnicze. Eksperci nie mają wątpliwości, że chodzi o grupę Air France - KLM, czyli głównego konkurenta Niemców z Lufthansy, która dzięki połączeniu sił z LOT-em mogłaby jeszcze umocnić pozycję.

Specjaliści rynku lotniczego uważają, że alians z francusko-holenderskim partnerem byłby korzystny dla LOT-u i pasażerów. Amsterdam i Paryż to dwa wielkie porty przesiadkowe, które otworzyły by nam drogę na połączenia afrykańskie, azjatyckie i południowoamerykańskie, czyli wszystkie te, którymi od dawna interesuje się LOT. Część z nich LOT mógłby obsługiwać z Warszawy zwłaszcza, że prawdopodobnie pod koniec 2011 roku otrzyma w końcu nowe boeingi 787 dreamliner.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z mojego doświadczenia - współpraca z holendrami układała się bardzo dobrze. Pokładałbym w tym duże nadzieje. Należy tylko ustawić tak w PLL LOT jak w Portach Lotniczych odpowiednich zaangażowanych ludzi a nie ustawionych partyjnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.